جستجو
Close this search box.

تروریست فراری در تهران؛ از عامل حمله به کوثر دانش و دانشگاه کابل چه می‌دانیم؟

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

محمد عادل پنجشیری با اسم‌های مستعار آرش و اسد که عامل حمله های خونین بیشماری در افغانستان و ایران است، در غرب تهران رویت شده و دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی به دنبال وی هستند.

این تروریست غالبا به عنوان طراح حملات انجام وظیفه می کند و طراحی حمله به شفاخانه دشت برچی، کوثر دانش، دانشگاه کابل و گلزار شهدای کرمان را به عهده داشته است.

عادل پنجشیری فاکولته شرعیات را تا صنف سوم خوانده و اصالتا پنجشیری است اما خانواده‌اش در پلچرخی کابل زندگی می‌کنند.

او در سال ۱۳۹۹ از سوی امنیت ملی حکومت جمهوری بازداشت و به اعدام محکوم شد اما عادل پنجشیری به عمد یا تعلل حکومت غنی هیچگاه به جزایش نرسید تا وی در جریان سقوط حکومت، متواری شود.

البته به تازگی بسم الله تابان از مسئولان وزارت داخله دوره جمهوریت اعلام کرده که عادل پنجشیری در لیست افرادی بوده که طالبان خواستار آزادی وی شده اما با بررسی اسامی زندانیان طالب در می‌یابیم که این ادعا بی اساس است و نام این شخص نه در بین ۴۶۰۰ نفر اولیه بوده و نه در میان ۴۰۰ فرد خطرناکی که جرایم سنگین داشتند.

  • اتهام زنی، راه فرار از مسئولیت عدم اعدام عادل پنجشیری

امرالله صالح معاون اول و کسی که خود را یک فرد استخباراتی می‌خواند و بسم الله تابان که در وزارت داخله پیشین سمت داشته، بخاطر فرار از مسئولیت اعدام نکردن عادل پنجشیری به دنبال این هستند تا این فرد را از مهره‌های طالبان معرفی کنند تا همچنان فشار افکار عمومی از روی خودشان برداشته شود.

گفتنی است که در دوره جمهوریت، گروه تروریستی داعش همواره حملاتی را در مناطقی انجام میداد که منافع کسانی مثل غنی و صالح به خطر افتاده بود. از جمله حمله داعش به جنبش روشنایی که به غائله عدالت‌خواهی مردم هزاره پایان داد و ارگ‌نشینان را آسوده کرد. یا حمله داعش به ارگ و اکشن های غنی که ساختگی بودن آن بر همگان روشن بود.

عادل پنجشیری
عادل پنجشیری

فواد صدیقی

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=4739

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات