جستجو
Close this search box.

از رفح خونین تا…!

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

از رفح خونین تا…!

دولت‌های مرده زمانی مصداق دارد که بشریت پیش چشم جهانیان سلاخی می‌شود، ترسی از کشتار کودکان و زنان وجود ندارد، آوارگان دسته دسته بمباران می‌شوند جانیانِ قاتل به هیچ ارزش و قانونی پایبند نیستند. صدای ناله‌های مادر فلسطینی که پیکر بی‌جان کودکش را در آغوش کشیده، قلب بشریت را به‌گریه می‌آورد، ولی آنجا رژیم اسرائیل با قساوتِ تمام، بشر را قتل‌عام می‌کند و به‌هیچ ارزشی پایبند نیست. آنجا امریکا آشکارا از این همه جنایات، دفاع و تصمیم آتش‌بس در غزه را وتو می‌کند. حدود هفت ماه غزه را بمباران کردند و اکنون به جان رفح افتاده و از هیچ جنایتی دریغ نمی‌کند.

  • رفح خونین شد

چندی پیش طیاره‌های جنگی رژیم صهیونیستی، خیمه‌های آوارگان فلسطینی در شهر رفح در جنوب نوار را غزه بمباران کردند. در این جنایت صدها نفر کشته و زخمی شده‌اند. دفتر اطلاع‌رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که اردوی اشغالگر صهیونیستی در ۲۴ ساعت بیش‌ از ۱۰ مرکز اسکان آوارگان فلسطینی را با هفت موشک و بمب بزرگ بمباران کرد. سازمان امداد و نجات غزه نیز اعلام کرد که بر اثر این جنایت رژیم در رفح، افراد زیادی دچار قطعی عضو یا سوختگی شدید شده‌اند و زنان و کودکان زیادی نیز قربانی شده‌اند.

جنایات در رفح که حمله مستقیم به غیرنظامیان و کودکان بود، در همان ابتدا با مخالفت هم‌پیمان‌های رژیم اسرائیل مواجه شد و از آن مهم‌تر دیوان بین‌المللی نیز با آن مخالفت و خواستار آتش‌بس شده بود، ولی بنیامین نتانیاهو این حمله را انجام داد و جنایات غزه را در رفح تکرار کرد.

  • انزوا و نابودی رژیم اسرائیل

ادامه جنایات رژیم صهیونیستی اسرائیل در رفح و کشتار مستقیم غیرنظامیان از جمله کودکان و زنان، در حالیکه تراژدی تلخ و خونین است، ولی یک مثل معروف عامیانه داریم که می گوید: «مورچه که گم‌شدنش آمد، بال می کشه». به عبارتی بنیامین نتانیاهو خود قبر اسرائیل را کنده و مرگ خود را زودرس نمود، زیرا در حالیکه موجی از بیداری جهانی در قضیه فلسطین به‌وجود آمده و از گوشه گوشه این کره خاکی صدای حمایت از فلسطین بلند می‌شود، حملات رژیم اسرائیل به رفح و کشتار غیرنظامیان، انزوی این را بیشتر کرده و به سقوط و نابودی نزدیکتر نموده است.

رفح خونین
رفح خونین شد، اما اسرائیل رو به زوال است
  • وظایف دولت‌ها

نهادهای جهانی در قضیه فلسطین و کمک‌رسانی به آوارگان هیچ کاری نتوانستند انجام دهند و حتا سازمان امدادرسانی سازمان ملل به غزه از سوی کابینه رژیم اسرائیل یک نهاد تروریستی خواند شد. این نشان می‌دهد که رژیم به‌هیچ ارزشی و قانونی پایبند نیست و با گرفتن سلاح و مهمات از امریکا، جنایات خود را در غزه و رفح شدت بخشیده است.

در این مقطع حساس همانطور که کشورهای زیادی فلسطین را به‌عنوان یک کشور مستقل به‌رسمیت شناخته‌اند، همه کشورها باید استقلالیت فلسطین را مستقیماً اعلام کنند. کشورهای اسلامی نباید در این قبال بی‌توجه باشند و باید علیه این جنایات اقدامی انجام دهند، در غیر آن فقط دولت‌های مرده خواهند بود. در حقیقت اسرائیل قبر خود را کنده، لازم است کشورهای اسلامی و ممالک دیگر با اقدامی، رژیم شیطانی را از صفحه تاریخ محو نمایند.

از رژیم اسرائیل چیزی باقی نمانده و حتا خودشان نیز به شکست شان اعتراف می‌کنند. گادی آیزنکوت، عضو کابینه جنگی اسرائیل در اظهاراتی که احتمالاً به راهبرد اعلام‌شده بنیامین نتانیاهو اشاره دارد  گفت: «هر کسی که می‌گوید ما چند گردان را در رفح از بین خواهیم بود و بعد به سراغ زندانی‌ها می‌رویم در حال ترویج یک توهم غلط است. ماجرا بسیار پیچیده‌تر است.»

رفح خونین شد، اما سقوط و نابودی رژیم صهیونیستی دور نیست، فقط دولت‌ها باید برای جلوگیری از تلفات انسانی در فلسطین کاری کنند.

الیاس احمدی

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=5959

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات