جستجو
Close this search box.

سلاح‌های ممنوعه از اچین تا غزه

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

سلاح‌های ممنوعه از اچین تا غزه

از امریکا گرفته تا آسیا و افریقا و استرالیا کمتر کسی پیدا می‌شود که چهره و ذات اصلی تصمیم گیرندگان قصر سفید را نشناسد. بعد از جنگ جهانی دوم، امریکا طوری سیاست بازی کرد که نشان داد، جنگ و جنگ‌طلبی بخشی از ذات این کشور است و بی آن خواب و آرامشی ندارد. مسئله دخالت در جنگ ویتنام و در نهایت فرار از این کشور، حضور اشغالگرانه در عراق، سوریه، افغانستان و حالا هم اوکراینی که به سبب نادانی رئیس جمهورش به ویرانه ای تبدیل شده است، همه اینها از خوی جنگ طلبی و شیطنت امریکا سخن می گوید.

  • سلاح‌های ممنوعه قدرت امریکاست

یکی از مسائلی که کمتر به آن پرداخته شده، استفاده امریکا از سلاح‌های ممنوعه در جنگ‌ها است. استفاده از این سلاح‌ها همانطور که از نام آن پیداست، ممنوع می‌باشد، ولی امریکا در جنگ‌های مختلفی که در کشورهای مختلف داشته، از این سلاح‌ها استفاده کرده و آنرا قوتی برای برتری خود قرار داده است.

به‌طور مثال در 13 ماه اپریل سال 2017 امریکا بزرگترین بمب غیرهسته‌ای خود که به مادر بمب ها مشهور بود را در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار به‌کار برد و آزمایش کرد و ادعا داشت که مخفیگاه داعش را هدف قرار داه است، ولی بعدا در این خصوص روشنگری هایی شد و نشان می داد که در این منطقه داعش حضور نداشته و امریکا اهداف دیگری به شمول دسترسی به معادن عمقی داشته است.

سلاح‌های ممنوعه
امریکا در افغانستان نیز از سلاح‌های ممنوعه استفاده کرده است

همین طور در جنگ‌هایی که سربازان امریکایی و غربی در افغانستان داشته، همواره  سلاح های ممنوعه استفاده کرده که اکثر قربانیان آن مردم عادی و شهروندان بوده است و نتیجه همین استفاده ها از سلاح‌های ممنوعه سبب شده که در این مناطق نوزادان به دنیا آمده ناقص هستند و هزاران مورد دیگر که شدیدا روی زندگی مردم محل تاثیر منفی گذاشته است.

حدود 12 سال قبل رسانه ویکی لیکس در مطلبی افشا کرده بود که نشان می داد مقامات امریکایی بر دولت مردان افغان فشار وارد کرده تا آنان از امضای کنوانسیون منع استفاده از بمب های خوشه ای خودداری کنند، ولی بعدا به دستور حامد کرزی، افغانستان نیز این کنوانسیون را امضا کرد.

هدف امریکا از جلوگیری کردن امضای این کنوانسیون واضح بود که نمیخواست به هیچ نوعی سدی در برابر جنایت هایش در افغانستان و علیه غیرنظامیان ایجاد شود، زیرا امریکا برای حضور در منطقه، نیاز داشت جنایاتی را از طریق استفاده از سلاح‌های ممنوعه انجام دهد و در یک شرایط بحرانی بهانه ای برای ماندن داشت.

سلاح‌های ممنوعه
سلاح‌های ممنوعه ابزار امریکا برای تداوم حضور در منطقه
  • سلاح‌های ممنوعه: از افغانستان تا غزه

جنایات امریکا در افغانستان و دیگر کشورها مثل روز روشن است و به هیچ عنوان نمی شود آنرا کتمان و انکار کرد. با این همه پس از حملات نیروهای مقاومت فلسطین تحت نام طوفان الاقصی، اسرائیل به استفاده از سلاح های ممنوعه رو آورده که یکی از آنها بمب های فسفری است.

به یقین، اسرائیل فقط یک عروسک خیمه شب بازی برای امریکا است، چون مبنای به وجود آمدن این رژیم هم همین بود تا دستی باشد برای جنایات بیشتر و بیشتر. بمب های فسفری از امریکا و ساخته دست امریکا است که به اسرائیل دستور داده شده از آن در غزه کار بگیرند و مهم نیست که کودکان چه می شوند یا در سطح کلان مردم عادی چه بلای بر سر شان خواهد آمد.

این واضح و مبرهن است که امریکا به هیچ قانونی پایبند نیست و مهم ترین مورد در این خصوص همین است که امریکا خوی و منش تروریستی دارد و تنها راه آن همبستگی بین تمام کشورهای منطقه و ایستادگی در برابرجنایات رژیم و حامی آن است.

سلاح‌های ممنوعه
امریکا خوی و منش تروریستی دارد و به اسرائیل نیز دستور استفاده از سلاح‌های ممنوعه در غزه را داده است

احمد یعقوبی

 

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=3949

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات