جستجو
Close this search box.

شهدای افغانستانی حمله تروریستی کرمان؛ خون شریکی ادامه دارد

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

شهدای افغانستانی حمله تروریستی کرمان

روز چهارشنبه 13 جدی بلافاصله پس از انفجارهای خونین در کرمان، فضای مهاجرهراسی از سوی جریانات مشخص ملتهب‌تر شد. در ماه‌های گذشته افرادی با هشتگ “اخراج افغانی، مطالبه ملی” جو مسمومی را علیه مهاجرین بخت برگشته افغانستانی در ایران راه اندازی کردند و ریز تا درشت مشکلات جامعه را به گردن پناهجویان افغان می‌انداختند. این افراد با سوار شدن بر موج احساسات مردم ایران قصد داشتند تا حمله تروریستی اخیر را به افغان‌ها نسبت دهند اما با اعلام شهادت تعدادی از مهاجرین در این حادثه، رو سیاهی به زغال ماند.

  • از مزاری تا نسیم، از ابوحامد تا نازنین فاطمه؛ این قصه خون شریکی ایرانی و افغانستانی است

پیش از انقلاب 1357 در ایران ، عبدالعلی مزاری از رهبران شیعه افغانستان، سالها به عنوان شاگرد و مرید امام خمینی به مبارزه با طاغوت پرداخت و بارها به زندان رفت و شکنجه شد.

او از اولین کسانی بود که از افغانستان در راه انقلاب اسلامی فداکاری کرده بود و پس از وی شهید نسیم معروف به نسیم افغانی و بیش از دو هزار افغانستنی دیگر که در سالهای بین 1359 تا 1367 در جنگ ایران و عراق در کنار ایرانیان از انقلاب اسلامی دفاع کردند.

شهدای افغانستانی
عبدالعلی مزاری، از شهدای افغانستانی 

پس از ظهور گروه تکفیری داعش در عراق و سوریه و امکان اشاعه آن به مرزهای دیگر کشورهای اسلامی از جمله ایران، بازهم دلاوران خطه افغانستان تاب نیاوردند و با فرماندهی ابوحامد خود را برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه رساندند و جانفشانی‌ها کردند که در تاریخ نمونه نداشته است.

بزرگی گفته زنده نگاه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست یعنی پاسداشت شهدا باعث می شود که اولا هدف غایی شهیدان فراموش نشود ثانیا فرهنگ ایثار در جامعه حفظ میشود.

نازنین فاطمه در دوران قاسم سلیمانی زندگی نکرده بود او هم به واسطه روایات و داستان سرایی‌های اطرافیانش با سردار ایرانی آشنا شده بود. این طفل چهارساله وقتی در کنار خانواده‌اش برای یادبود جنرال سلیمانی به کرمان رفته بود توسط انتحاریون به شهادت می رسد.

مقامات ایرانی این حمله را بزرگترین و پر تلفات ترین حمله 44 سال گذشته دانسته‌اند و نازنین فاطمه به همراه 14 تن دیگر ثابت کردند که مهاجرین افغانستانی در ایران همواره در مهمترین حوادث دوشادوش مردم این کشور برای اسلام و انقلاب خون می‌دهند.

اشتباه محاسباتی از منظر کارشناسی

مهاجرین برخلاف نظر کارنشناسان مغرض نه تنها باعث چالش‌های امنیتی در ایران نشدند بلکه با نجابت و شرافت خود نشان دادند که حرمت نان و نمک را می‌شناسند و دوستان انقلاب را تا پای جان دوست می‌دارند و با دشمنانش تا آخرین قطره خون مبارزه می‌کنند. شهدای افغانستانی حمله تروریستی در کرمان موید این ادعا هستند.

شهدای افغانستانی
شهدای افغانستانی حمله تروریستی در کرمان: 15 نفر


سحر خدابخشی

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=4471

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات