جستجو
Close this search box.

فجایع رفح و آینده­ ی بشریت

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

فجایع رفح و آینده­ ی بشریت

به رغم انتقادات و اعتراضات جهانیان و حکم توقف حملات به رفح توسط دادگاه بین المللی دادگستری، رژیم جنایتکار اسرائیل به جنایت و نسل کشی ادامه می دهد و از چندین روز بدین سو، رفح؛ آخرین پناه­گاهِ آواره­گان و کودکان را بمباران می­ کند. طی روزهای اخیر بر اثر بمباران­ های اسرائیل زنان و کودکان در رفح بدن هایشان سوختند و کاملاً متلاشی شدند و سر ها از بدن ها جدا گشتند. فیلم های وحشتناک این جنایت عظیم در شبکه های اجتماعی موجود است.

با این حال نسل کشی و فجیع ترین جنایت­های رژیم کشتار با همدستی آمریکا و حمایت ­های دولت های غربی همچنان ادامه دارد و بمباران­ خیمه های آواره ­گان و بی پناهان تداوم یافته اند و روند زندگی عادی را برای همگان تلخ و مبهم ساخته است. از این­رو فجایع جاری در رفح و عدم محاکمه­ ی قاتلان کودکان، زنان و غیر نظامیان فلسطین، آینده بشریت را در هاله­ی از ابهام قرار داده است که بایستی مورد تحلیل و ارزیابی قرار داشته شود.

  • فجایع رفح

برپایه ­ی گزارش‌ها، عکس­ها و فیلم ها از جنایات اسرائیل در طول بیش از هفت ماه در غزه و فلسطین و اکنون در رفح، اسرائیل فجیع‌ترین جنایت تاریخ بشریت را مرتکب شده است. عساکر اسرائیلی به نحو وحشتناکی کودکان، زنان و غیرنظامیان را سلاخی کرده اند. تصاویر و فیلم­ها از غزه و خان یونس و کرانه­ ی باختری تا رفح، ده­ها هزار جسد را در حال تجزیه شدن نشان می دهند.

عساکر اسرائیلی در جریان محاصره­ ی شفاخانه ­ی الشفاء و شفاخانه ­ی ناصر؛ دست ­های زنان و قربانیان را بسته بودند و زنده به گور نموده بودند و بسیاری از زنان باردار و بیمار را با تانک ها له کرده بودند. در ادامه­ ی این­همه جنایت های شنیع، حملات ارتش اسرائیل به رفح و بمباران خیمه ­های آواره­ گان در اردوگاه های «المواسی» و «تل السطان»، که زنان و کودکان زنده زنده در آتش سوختند، ابعاد فجایع رفح را چنان گسترده و وسیع ساخته اند که تحت هیچ شرایطی نمی ­توان با کلمات توصیف کرد.

زیرا بمباران خیمه های آواره گان و کودکان در رفح، مطابق تصاویر و فیلم های که منتشر شده اند، اجساد کودکان را نشان می دهند که تن های آنها تکه تکه و سرهای آنها از تن­ها جدا گشته اند و کودکان و زنان زنده زنده در آتش می سوزند.

فجایع رفح چنان وحشتناک و گسترده است که انسان ها را در تمام شهرهای جهان به خروش آورده اند و فریادهای آزادی خواهی برای فلسطین و توقف نسل کشی فلسطینیان، از سرتاسر دنیا بلند شده اند و دادگاه بین المللی دادگستری حکم صریح توقف حملات به رفح را صادر کرده اند، اما با این حال اسرائیل در همدستی با آمریکا پیوسته به خیمه های آواره گان حمله می کنند و حیات برهنه و بی پناه آنان را به آتش می کشند.

فجایع رفح
فجایع رفح مرگ انسانیت را فریاد می زند
  • جنایت های اسرائیل و آینده ­ای مبهم بشریت

نخست باید این نکته را در نظر داشته باشیم که جنایت های اسرائیل بیش از 76 سال است که علیه فلسطین جاری اند. در طول این مدت رژیم کشتار پیوسته کودکان، زنان و غیر نظامیان را در فلسطین سلاخی کرده اند و به قول معروف غزه را به بزرگترین زندان سر واز جهان، تبدیل کرده بود. اما جهانیان تحت تاثیر تبلیغات و سانسور از عمق فاجعه بی­ خبر بودند.

با این حال اما؛ تجاوز وحشتناک رژیم کشتار طی هفت ماه گذشته، به رغم سانسور و توجیهات احمقانه ­ی رسانه های غربی و آمریکایی به کمک شبکه های اجتماعی به گوش جهانیان رسیده اند و اکنون تمام شهرهای دنیا از فاجعه ­ی هولناکی که بر کودکان غزه ـ رفح در فلسطین می­­ روند، با خبر شده اند. اینک دستهای قربانیان جنایات جنگی و نسل کشی و آپارتاید اسرائیل در غزه ـ فلسطین، از میان سیم های خاردار اشغالگری بیرون آمده و جهانی شده است. اکنون آن دستها در خیابان های مغرب زمین و در دانشگاه های مغرب زمین بلند است و آزادی فلسطین را فریاد می ­کنند.

با خبری جهانیان از نکبت جاری در فلسطین، وجدان بشریت را به چالش کشیده است. تصاویر اجساد تجزیه شده قربانیان در اطراف شفاخانه های ناصر و الشفا و فیلم های زنده زنده سوختن زنان و کودکان در رفح، فریاد های دانشجویان دانشگاه های آمریکا و تمام انسان­های آزاده را در سرتاسر دنیا بلند نموده اند و گریه ها و اشک­ های هنرمندان و سلبریتی ­ها را در فضای مجازی در آورده اند.

باتوجه به این وضعیت، اکنون می توان گفت که جنایت های اسرائیل به ویژه فجایعی جاری در رفح، انسانیت را به پائین ترین درجه تنزیل داده اند و سرنوشت بشر را در هاله ای از ابهام قرار داده است. زیرا مشاهده­ ی تصاویر و فیلم ­های تن­های بی سر کودکان، سوختن زنان در آتش و هزاران جسد تجزیه شده در کنار سرک ­ها، هیچ انسانی را نمی گذارند که به زندگی عادی ادامه دهند.

بنابراین اسرائیل، مرتکب بزرگترین جنایت علیه بشریت شده اند و جنایت های رژیم کشتار، آینده­ ی روانی و ذهنی جامعه­ ی انسانی را با چالش جدی مواجه ساخته اند. از این­­رو اگر انسان­ها از سرتاسر جهان، در شرایط کنونی نتوانند جلوی فجایع جاری را بگیرند و با محاکمه­ ی عادلانه تمام عاملین این فاجعه، انتقام زنان و کودکان به آتش کشیده شده را نگیرند، داغ ننگینی بر دامن بشریت خواهد بود که نسل های آینده هرگز نمی تواند زندگی عادی و انسانی را تجربه کنند.

زیرا کلیپ ­ها، تصاویر و فیلم­های زنده زنده سوختن کودکان و زنان، تن های بی سر کودکان، اجساد تجزیه شده و له شده در زیر تانک ها، در حافظه­ ی شبکه های اجتماعی بایگانی گردیده و فجایع رفح برای ابد ماندگار شده است و در دسترس آینده­ گان قرار خواهد داشت و آنها با دیدن این تصاویر و فیلم­ها افزون بر لعین و نفرین به نسل امروز بشر، هرگز زندگی عادی نخواهد داشت.

فجایع رفح
با وجود توجیهات احمقانه غربی ها، جهان فجایع رفح را می بیند و بر علیه ظلم ئ جنایت به پا می خیزد

عایشه ببرک خیل

 

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=5916

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات