جستجو
Close this search box.

توهین به بشریت؛ کشتار بی رحمانه ­ی گرسنگان و فاجعه غزه

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

کشتار بی رحمانه ­ی گرسنگان غزه

رابرت لیل نپر در نقش تئودور بگ­ول، مشهور به تی­_بگ، در سریال فرار از زندان(2005-2017)، به عنوان شر مطلق نقش ایفا می­ کند. تی­_­بگ با هنر نمایی در این سریال، شر را به گونه ­ی به نمایش در می آورد که خباثت را در ذات وی می ­توان مشاهده نمود. به همین دلیل اکثرا نقشی را که تی­_­بگ در سریال فرار از زندان ایفا کرده است، توهین به بشریت تلقی می نماید.

تی­_­بگ توهین به بشریت را بازی کرده است، اما عساکر ارتش اسرائیل عملا در فلسطین و در قبال مردمان غزه، بشریت را تحقیر و توهین می ­کنند. همین چند وقت پیش، سرانِ پلید رژیم صهیونیسم، ورود کامیون ­ها و تیلرهای آرد و غذا را به غزه باز کردند، ولی پس از اینکه گرسنگان جهت دریافت غذا تجمع نمودند، عساکر اسرائیلی که نقش تی_­بگ (توهین به بشریت) را به صورت واقعی و عملی ایفاء می­ نمایند، اقدام به تیر اندازی به سمت گرسنگان غزه نمودند و بیش از ده ها انسان گرسنه­ را شهید ساختند.

از ادبیات رهبران رژیم کودک کش گرفته تا رفتار تک تکِ عساکر اسرائیلی در حال حاضر شوک آور و توهین به بشریت تلقی می­ گردد. به همین دلیل تیر اندازی وکشتار بی رحمانه ­ی گرسنگان غزه توسط سربازان رژیم صهیونیسم، در حال حاضر از محکومیت و واکنش­ های سیاسی مداوم رهبران جهان، فرا تر رفته است و بایستی به صورت جدی مورد تامل واقع شود.

  • فاجعه گرسنگان غزه

واقعیت امر اینست که مسئله­ ی غزه از هفتم اکتبر (2023)، آغاز نگردیده است. جنایت­ های فجیع و بی شرمانه ­را اسرائیل از سال­ها قبل در این منطقه مرتکب شده اند. غزه بیش از دو دهه می ­شود که به عنوان تنها زندان بدونِ سقف، بدونِ آب، غذا، دارو و سوخت، در جهان معروف است. نه تنها غزه بلکه وضعیت در دیگر مناطق فلسطین نیز به همین منوال بود و ادامه دارد.

علمیات طوفان­ لاقصی و شجاعت بی ­نظیر گروه ­های مقاومت، ذات خبیث و غیر انسانی هیولایی به اسم رژیم صهیونیسم را برای جهانیان به نمایش در آورد. چنانچه در طول این مدت جهانیان شاهده بوده اند که ارتش اسرائیل از هفتم اکتبر 2023 تا اکنون، در قبال غیر نظامیان، کودکان و زنان فلسطینی دست به جنایاتی برده اند که نه تنها در تاریخ بشریت بی سابقه است که حتی از تصور انسانی نیز خارج اند.

ویرانی کامل شهر غزه، سلاخی بیش از 30هزار انسان، زخمی و مجروح ساختن بیش از هفتاد هزار نفر، جابه جای و گرسنگی دادن به بیش از دو میلیون انسان به منظور پاک­سازی و نسل کشی کامل، ساده نیست. این جنایت­ ها را انسان­ های عادی نمی ­تواند انجام دهد. فاجعه­ ی غزه فقط توسط ارتش و رژیم کودک کش اسرائیل صورت نگرفته اند، بلکه دستان کثیف تمام اسرائیلیان در خون کودکان فلسطینی آلوده اند.

وقتی حملات وحشیانه­ ی و غیر انسانی ارتش اسرائیل در کنار شهرک‌نشینان مسلح اسرائیلی را به جان مردم بی‌دفاع کرانه باختری بنگرید، روح و روان هر انسانی نابود می­ گردد، اما آنها (اسرائیلی­ ها) به عنوان عامل این جنایت­ ها و خباثت ­ها، افتخار می­ کنند و پیوسته از این جنایت­ های کثیف شان فیلم گرفته و منتشر می­ کنند. به همین دلیل، نه تنها انسانیت عساکر ارتش اسرائیل، بلکه انسانیت تمام اسرائیلی­ها از منظر منطقی و روانی محل تردید و تشکیک است.

وقتی که آنها گرسنگانی که جهت دریافت غذا تجمع نموده اند را هدف قرار می ­دهند و بیش از ده ها انسان گرسنه را تیر باران می ­کنند، عاقلانه نیست که رفتار ارتش و مردم اسرائیل را در چارچوب تئوری ­های انسانی بررسی نمائیم. وحوش اسرائیل، روی تمام جانواران و حیوانات وحشی را در بی رحمی و وحشی گری سفید کرده اند. از این­رو رفتار ارتش اسرائیل تحت هیچ شرایطی در چارچوب رفتار انسان­ها قابل بررسی نیست. زیرا آنها با انسانیت هیچ سنخیتی تا اکنون از خودشان نشان نداده است.

گرسنگان غزه
اسرائیل بی رحمانه گرسنگان غزه که برای گرفتن غذا تجمع کرده بودند مورد هدف قرار داد!
  • جنایت­ های اسرائیل و توهین به بشریت

از جان مرشایمر، استاد دانشگاه شیکاگو و ده­ها فیلسوف و اندیشمندِ زنده­ ی کنونی جهان مانند نوام چامسکی گرفته تا تمام جوامع و ملت­های شرق و غرب، به این عقیده و یقین وحشتناک رسیده اند که اسرائیل بزرگترین جنایت تاریخ بشریت را مرتکب شده اند. از هفتم اکتبر (2023) که جهانیان جنایت های هولناک اسرائیل را مشاهده نموده اند، به انوع مختلف اعتراض کرده اند و از رژیم کودک کش اسرائیل خواسته اند تا به جنایت های فاجعه بارش پایان دهد.

از بزرگترین تظاهرات ­های تاریخ بشری گرفته تا شکایت به دادگاه لاهه و حتی خود سوزی آرون باشنل و ده­ها نوع اعتراض دیگر جهت توقف جنایت­های رژیم کودک کش اسرائیل انجام شده و صورت گرفته اند. اما هیچ کدام از اینها کارگر نبوده اند و اسرائیل بدون توجه به اعتراضات و خواسته­ های جهانیان، پیوسته در غزه جنایت می­ کنند و آدم می­ کشند.

کشتار بی رحمانه فلسطینیان، گرسنگی دادن و ظلم و ستم بر مردم غزه علی الرغم این­همه اعتراض، چیزی نیست، جز توهین به بشریت. از این­رو دولت ­ها و ملت­ ها در حال حاضر نه تنها در حق غیر نظامیان غزه، کوتاهی می کنند، بلکه تحقیر و توهین به بشریت از سوی رژیم کودک کش اسرائیل که هیچ سنخیت با انسان­ها ندارند را نیز تحمل می­ نمایند.

صبر و تحمل بیش از حد جهانیان در قبال جنایت­ های اسرائیل، نه تنها ارتش رژیم کودک کش بلکه تمام اسرائیلی ها را وحشی و خطرناک ساخته اند. چنانچه در گفتگوهای شبکه های اجتماعی و همچنان رفتارهای عملی مردم اسرائیل، چیزهای دیده و شنیده می­ شود که عمیقا انسانیت را زیر سوال می ­برد و بشریت را به طور کامل مورد تحقیر و توهین قرار می دهد. از این­رو تمام ملت ­ها و دولت ­ها مسئول اند تا صبر و سکوت شان را بشکند و از حیثیت و شرافت انسانیت دفاع و حمایت نماید.

گرسنگان غزه
گرسنگان غزه: جنایات اسرائیل توهین به بشریت است

عایشه ببرک خیل

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=5229

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات