جستجو
Close this search box.

اقدام ترویج فرهنگ برهنگی توسط افغانستان اینترنشنال

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

رسانه ­ی افغانستان اینترنشنال هم زمان با تحولات 2021 در افغانستان، آغاز به فعالیت نمود. مدیران و مجریان این رسانه­ که از سوی یکی از سرویس های اطلاعاتی مخوف و بدنام، حمایت می­ گردد، به قیمت ویرانی سرنوشت و زندگی افغان­ها تامین معیشت می نمایند. در طول تقریبا سه سالی که افغانستان اینترنشنال فعال بوده است، مردم افغانستان تحت انبوهی از اطلاعات و شایعات خالی از واقعیت قرار گرفته اند.

با این حال، این رسانه در کنار شایعه پراکنی، دشمن تراشی و دروغ پردازی در جدیدترین حرکتش، اقدام به ترویج فرهنگ برهنگی نموده است و مجریان زن در افغانستان اینترنشنال با ظاهر کاملا زننده و غیر اسلامی، ظاهر شده و برنامه اجرا می­ کنند. به دلیل اینکه اکثریتِ مخاطبین این رسانه، افغان­های مسلمان و معتقد اند، این اقدام افغانستان اینترنشنال، لازم است که مورد تامل و بررسی قرار داده شود.

  • اهداف افغانستان اینترنشنال

تحولات 2021 در افغانستان، باعث گردید که دشمنان مردم این کشور، با طراحی برنامه ­ها و پلان های متفاوت به دنبال سوء استفاده بر آیند. هر یکی از کشورها، سرویس های اطلاعاتی و حتی شرکت­ها و افراد، برای استفاده ای سوء از افغان­ها، برنامه ریختند و پلان طراحی نمودند. در این میان، یکی از سرویس های اطلاعاتی، رسانه ­ی افغانستان اینترنشنال را با اهداف کاملا مشخص به راه انداخت.

رسانه ­ی دیداری و شنیداری افغانستان اینترنشنال تحت مدیریت هارون نجفی ­زاده، از زمانی که شروع به فعالیت نمود، بدون در نظر داشت قواعد و موازین مطبوعات و رسانه ­ها، از هر طریقی تلاش نمود تا در میان افغان­ها جا باز نماید. این رسانه در طول فعالیت های کم ­وبیش سه ساله اش، با عبور از تمام خطوط اخلاقی و قوانین رسانه­ ی و با شایعه پراکنی و دروغ پردازی در مقطع کوتاه توانست، مخاطبینی را جذب نماید.

اما هیچ کاری با دروغ سر انجام موفق ندارد، به همین دلیل مخاطبین افغانستان اینترنشنال که پیوسته اخبار دروغ و شایعه­ های تهی از واقعیت را از این رسانه شنیدند و دیدند، خیلی زود از افغانستان اینترنشنال روی گرداندند و به هیچ یکی از خبرهای این رسانه اطمینان و اعتماد نکردند.

عدم اعتماد و اطمینان مخاطبین به افغانستان اینترنشنال باعث گردید که نطاقان و مجریان زن در این رسانه با برهنگی کامل ظاهر شود و برنامه ­های شان را اجرا نماید. هرچند برهنگی نطاقان و مجریان انترنشنال در ظاهر به منظور جلب مخاطب و شنونده تحلیل می ­گردد، اما متاسفانه برنامه­ های بسیار ویرانگر در پس این اقدامات نهفته است که می ­تواند آینده ­ی جامعه ی افغانستان را با چالش­ های متعدد مواجه سازند.

با همه حال، اهدافی که تا اکنون از نحوه­ ی کار کرد و فعالیت­ های افغانستان اینترنشنال مشخص گردیده است، به صورت کل می تواند موارد ذیل باشد:

  1. ایجاد آشفتگی و به ­هم ریختگی در حوزه ­ی مطبوعات و رسانه ­­های افغانستان؛
  2. غرب گرایی و هدایت جامعه به سوی بی دینی و لاابالیگری؛
  3. ترویج گرایش های غربی و غیر اسلامی در افغانستان و به ویژه در میان جوانان؛
  4. تفرقه افگنی و دشمن تراشی­ های خالی از واقعیت برای تحت تاثیر نگه داشتن جامعه ای افغانستان؛
  5. منزوی کردن افغانستان در منطقه و وابسته نمودن این کشور به غرب و بعضی از قدرت­ها؛
  6. تامین و تسهیل کانال ­ها و مسیرهای نفوذ جواسیس و نفوذی ­های بعضی از سازمان­های اطلاعاتی؛
  7. ترغیب به شورش و پر رنگ کردن قضایای ویژه که از آنها در مسیر اهداف خوشان استفاده می نماید؛
  8. دشمن تراشی و ایجاد آشفتگی و آشوب در روابط افغانستان با بعضی از کشورهای دوست و همسایه و به ویژه ایران؛

می ­توان گفت که گوشه ­ی از اهداف لاوبالیگری موارد بالاست و در کنار این­ها، ده ها اهداف کوچک و بزرگی از طریق این رسانه دنبال می ­گردد و به دنبال تهمت و تخریب روابط افغانستان با بعضی از کشورها و همسایه ها، سعی دارند تا مقاصد و اهداف اربابان شان را تامین نماید.

  • مسئله ای برهنگی مجری افغانستان انترنشنال

یکی از نگرانی­ های عمیقی که در طول تاریخ دامنگیرِ فعالین حوزه ­ی حقوق زنان بوده اند، این بوده است که آنها چگونه از زنان نگهداری و حمایت کنند که تحت هیچ شرایطی توسط مطبوعات، رسانه ­ها و بنگاه های تبلیغاتی آنها مورد سوء استفاه واقع نشوند. از همین رو حضور برهنه ­ی مجری زن در برنامه ای افغانستان انترنشنال، به نحوی احساسات فعالین حوزه ای حقوق زنان را بر انگیخته است و پرسش­های اساسی را در قبال اصحاب لاوبالیگری و حتی حامیان این رسانه­ ها مطرح ساخته اند.

نخست اینکه؛ هارون نجفی زاده و دیگر مدیران و دست اندرکاران لاوبالیگری به خوبی می دانند که مخاطبین آنها اغلب افغان­ها هستند و تقریبا تمام برنامه های این رسانه نیز برای افغان­ها ساخته و ارایه می­ گردد، با این حال، ترویج برهنگی و بد حجابی به کدام منظور و هدف توسط مجریان این رسانه، صورت گرفته و می گیرد؟

دوم؛ مردم افغانستان معتقد و باایمان اند. افغانستان سالها مورد تاخت و تاز اجانب و اشغال گران بوده اند، با آنکه این سرزمین را ویران و نابود ساخته است، اما در اعتقادات راسخ و ایمان مردم افغانستان، هیچ کسی نتوانسته اند که با اشغال و تجاوز، کمترین صدمه­ ی وارد نمایند، اما لاوبالیگری از طریق ترویج فرهنگ برهنگی سعی دارند تا این هدف اشغال گران را عملی سازند.

بنابراین با ترویج فرهنگ برهنگی، بدحجابی و بی حجابی، بدون تردید بنیان خانواده های سنتی در افغانستان فروپاشیده و جامعه با چالش­ های متعدد رو به رو خواهد شد. آیا ارزشش را دارد که طبقه ای فرهنگی و تحصیل کرده مانند هارون نجفی زاده با خانواده اش بخاطر دو دالر چنین صدمه ­ی را به جامعه و کشورش وارد نماید؟

سوم؛ افزون بر اینکه اقدام نا بخشودنی اصحاب رسانه ای افغانستان اینترنشنال، خاطر مردم مسلمان افغانستان را خلیده اند و حضور بی عفت و بی حجاب وحیده پیکان، همسر هارون نجفی زاده رئیس این شبکه­ ی تلویزیونی در مسیر اهداف غربیان صورت گرفته اند، چگونه است که حامیان افغانستان اینترنشنال و به ویژه مخالفان طالبان از کوچک و بزرگ از این اقدام حمایت کرده اند؟.حمایت مخالفان طالبان از ترویج برهنگی، این شبهه را ایجاد نموده است که آیا مانفیست فکری آنها نیز معتقد به بی حجابی و فرهنگ برهنگی اند؟

در هر حال اقدام شبکه ای تلویزیونی افغانستان اینترنشنال و حمایت مخالفان طالبان از این موضوع تردیدها و تشکیک های زیادی را ایجاد نموده اند و مردم افغانستان افزون بر اینکه از فسادهای اخلاقی و ناروای رهبران و مسئولان نظام جمهوریت بیزار و متنفر استند، حمایت آنها از برهنگی نیز چشم انداز نه چندان خوبی را نسبت به آنها در پیشگاه مردم افغانستان گشوده اند که بر شدت این تنفر افزوده اند.

افغانستان اینترنشنال

حبیبه غلامی

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=4963

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات