جستجو
Close this search box.

تلاش بی فایده رسانه‌های غربی: دنیا همراه با فلسطین است

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

تلاش بی فایده رسانه‌های غربی: دنیا همراه با فلسطین است

پس از عملیات طوفان‌الاقصی که توسط نیروهای مقاومت فلسطین انجام شد، رژیم اشغالگر اسرائیل که متحمل خساراتی سختی شده بود، در اقدام وحشیانه‌ای مستقیما غیرنظامیان فلسطینی را هدف قرار داد که بیشترین آنها کودکان و زنان بودند. طبق آمارهای موجوده، حدود 6 هزار کودک فلسطینی در نتیجه بمباران هوایی و شلیک مستقیم نیروهای رژیم صهیونیستی جان باخته اند.

رژیم اسرائیل جنایات بی‌شماری را با حمایت واشنگتن و جاسوسی از طریق پایگاه سودا در یونان، علیه ملت مظلوم غزه انجام داد و از شفاخانه‌ها گرفته تا مساجد و مکاتب و همه تاسیسات عمومی را هدف قرار داد. در این میان رسانه‌های غربی مثل بی بی سی و اینترنشنال و دیگر رسانه‌های وابسته به امریکا با تمام توان تلاش کردند تا روی این جنایات خاک بپاشند.

  • سهم رسانه‌های غربی در جنگ غزه

همانطور که یادآوری شد، رسانه‌های غربی به شدت تلاش کردند تا جنایات اسرائیل را پرده پوشی کرده و نگذارند این جنایات و حمایت‌های جهانی از مردم فلسطین بزرگ و رسانه‌ای شود، ولی بیداری عمومی به وجود آمد، همه ملت‌های جهان به پا خاستند و دست به اعتراضات گسترده میلیونی زدند که هزاران عکس و فیلم و گزارش از آن موجود است.

حتا در پایتخت امریکا و رژیم اسرائیل نیز این اتفاق افتاد و ده‌ها هزار تن در حمایت از فلسطینی‌ها شعار دادند و خواستار توقف نسل کشی آنها توسط اسرائیل و امریکا شدند. همین طور در جرمنی و انگلیس که دولت‌های آن از حامیان رژیم اسرائیل هستند، محدودیت‌هایی وضع شد که هیچ کسی حق راهپیمایی و اعتراضات را ندارد، ولی همان روز اعتراضات گسترده ای در پاریس و لندن از سوی شهروندان این کشورها به راه افتاد و علیه جنایات رژیم شعار دادند و از ملت فلسطین حمایت نمودند.

رسانه‌های غربی سهم خود را در جنایت علیه کودکان و مردم مظلوم فلسطین ادا کردند، ولی نتوانستند جلو بیداری عمومی را بگیرند و افکار عمومی را منحرف سازند.

رسانه‌های غربی
رسانه‌های غربی نتوانستند جلوی بیداری عمومی را بگیرند
  • جهان بیدار، ولی اعراب در خواب

مردم افغانستان یک مثل معروفی دارند که می گویند: زمستان می گذرد، ولی سیاهی به ذغال می ماند. در جنگ فلسطین و رژیم اسرائیل و جنایت‌های که از سوی این رژیم علیه مردم مظلوم فلسطین انجام شد، دنیا بیدار شد و ملت‌ها از سراسر جهان و پنج قاره به پا خاستند و شعار مرگ بر اسرائیل و نفرت از این رژیم را سر دادند، ولی کشورهای عربی مثل عربستان، قطر، امارات و… همچنان در خواب ننگینی بسر می برند که نشان از ذلت و پستی شان دارد.

همانطور که واضح دیده می شود، اسرائیل جنگ را باخته و خود مقامات صهیونیستی هم به این موضوع اعتراف کرده اند که با جنایات انجام شده، رژیم اسرائیل این جنگ را باخته است. بدون شک در آینده نزدیک آزادی قدس و قبله اول مسلمانان رقم خواهد خورد، ولی این روسیاهی به روی اعراب در خواب باقی خواهد ماند.

  • نتیجه روشن است

نتیجه این بحث همین است که واضح دیده می شود. کشورهای جهان یکی پس از دیگری در حال بستن سفارت رژیم صهیونیستی و اخراج سفیران این رژیم هستند. ملت‌ها از سراسر جهان در حمایت از فلسطین و علیه رژیم اسرائیل به پا خاسته اند و شعار آزادی سرزمین‌های مردم فلسطین را سر می دهند. گروه‌های مقاومت کشورهای منطقه از جمله انصارالله، حزب الله و… در کنار فلسطینی‌ها و گروه های مقاومت فلسطین قرار دارد و ضربات کوبنده‌ی را بر نیروهای رژیم اسرائیل وارد کرده اند.

این واضح نشان می دهد که در سطح جهانی، با وجود فضای سانسوری که به وجود آمده بود و تلاش رسانه‌های غربی برای پنهان ماندن اعتراضات جهانی، رژیم کودک کش اسرائیل منفور شده است و دیگر حتا بین برخی از کشورهای که قبلا از این رژیم حمایت می کرد، محبوبیتی ندارد. دنیا با ملت فلسطین است و انشاالله به زودی آزادی این ملت آزاده نیز رقم خواهد خورد.

رسانه‌های غربی
با وجود تلاش رسانه‌های غربی، اسرائیل دیگر محبوب نیست و دنیا با فلسطین است

سید مهدی حسینی

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=4204

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات