جستجو
Close this search box.

آیت‌الله شهید رئیسی؛ محبوب همگان

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

شهید رئیسی

خبر شهادت آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور کشور دوست و برادر ایران غیرمنتظره و دردناک بود. وقتی خبر سانحه را شنیدم، مرتب دعا میکردم که ایشان در سلامت کامل باشد، اما مردان خدا را شهادت باید.

پیکرهای شهدا در ولایات تبریز، قم، تهران، خراسان جنوبی و خراسان رضوی ایران با حضور میلیون‌ها تن تشییع شد و رهبران و نمایندگان بیش از ۵۰ کشور جهان در مراسم تشییع شرکت کردند.

در این میان نمایندگان بلندپایه طالبان از جمله ملابرادر و امیرخان متقی نیز حضور داشتند و در همین حال صدها هزار مهاجر افغان در مراسم تشییع اشتراک کردند که بیان محبوبیت آیت‌الله رئیسی را داشت

شهید رئیسی، مردی که به خادم مردم معروف بود و کسی که در بین توده‌ها، در میان محروم‌ترین اقشار جامعه ایران می‌رفت، مشکلات شانرا بررسی می‌نمود و صادقانه در خدمت مردم بود. با این حال جمهوری اسلامی ایران که میزبان حدود سه میلیون افغان بود، با حاکم شدن طالبان و سقوط جمهوریت، موج مهاجرت به این کشور یکبار دیگر گسترش یافت و آمار آن به پنج میلیون تن رسید.

رئیسی حکم به اخراج آنها نداد، نگفت که چرا اینگونه شد، نگفت با مهاجران افغان برخورد بد کنید، بلکه با پیشانی باز از هموطنان ما پذیرایی کرد و در نخستین اقدام، سازمان ملی مهاجرت را بنیان گذاشت تا به اوضاع شان سرو سامان دهد. این بهترین اقدامی بود که باید در خصوص مهاجرین انجام می‌گرفت و ابتکار شهید رئیسی، مهاجرین افغان را از سرگردانی و مشکلات زیاد، نجات داد.

امروز این عزیز و خادم ملت سفر کرده، ولی زمانیکه به ریاست جمهوری رسید، جرقه امیدی در دل میلیون‌ها تن و در میان مهاجرین افغان پیدا شد. مهاجرین در دولت‌های قبل با مشکلات زیادی مواجه بودند، ولی شهید رئیسی با ایجاد سازمان ملی مهاجرت، این مشکلات را حل کرد.

مقصود در این سطور، شخصیت بزرگ شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی است که با خلوص تمام، خدمت می‌کرد. آیت‌الله رئیسی با دیگران فرق داشت. یکی از شام‌ها که ایشان به لیلیه دانشجویان افغان رفته بود با آنها یکجا غذا خورد، به دوستم گفتم: این سید واقعاً با دیگران فرق دارد. و واقعا هم این شهید راه خدمت به ملت با دیگران فرق داشت. مرز‌های فکری را از بین برده بود و ایرانی و غیرایرانی نمی‌گفت و تا می‌توانست از خدمت به خلق دریغ نمی‌کرد.

همین لحظه نمی‌توانم جلو اشک‌هایم را بگیرم، چرا که عزیزی را از دست داده‌ایم و این عزیز با محبوبیت و کارنامه درخشانی که داشت، فراتر از ایران جایگاه داشت و خصوصا بین ما افغان‌ها محبوب و عزیز بوده و تا قیام قیامت محبوب‌القلوب همگان خواهد بود.

او مردانه سخن می‌گفت و باری در سازمان ملل، غرب را رسوا و دلیرانه سخنرانی کرد گفت: بشر در حال ورود به مدار جدیدی است. قدرت‌های کهنه، در حال افول‌اند. آنها «گذشته» هستند و ما «آینده‌»ایم. تکرار می‌کنم که آنها «گذشته» هستند و ما «آینده‌»ایم. بشریت با رشد آگاهی و نابودی جهل، رستگار می‌شود نگاه ما به آینده امیدوارانه است. جهان در انتظار منجی است که ادیان الهی آن را وعده داده‌اند. این منجی وجود و حضور دارد.

مؤمنانه‌باور داریم که بر مبنای مشیت و اراده الهی، همانطور که پیامبران الهی وعده داده‌اند، عدالت، جهانی خواهد شد و حکومت بندگان صالح پروردگار در سراسر زمین، حکم‌فرما و بشریت با رشد آگاهی و نابودی جهل، رستگار می‌شود. جهان در انتظار روزی است که حرمان به فرجام رسد.

شهادت این بزرگمرد را به ملت و دولت ایران و آزادگان جهان تسلیت می‌گوییم.

شهید رئیسی
شهادت آیت الله شهید رئیسی را تسلیت می گوییم

الیاس احمدی

 

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=5803

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات