جستجو
Close this search box.

نکبت جاری در غزه؛ ننگ بشریت

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

اسرائیل نکبت و بدبخت، بوی از انسانیت نبرده است. از فجایعی شوک کننده­ ی که در غزه مرتکب شده و می­ شود، هیچ شرم و حیایی ندارد. نتانیاهو و دستگاه مخوفش، با افتخار پذیرفته اند که «سگ هار» آمریکا در منطقه باشد. آمریکا نیز این سگ هارش را رها کرده اند تا هرچه می ­تواند جنایت کند و فاجعه بیافریند.

این در حالی است که نه تنها ملت­ های مسلمان بلکه تمام بشریت از نکبت جاری در غزه در عذاب است، حتی افسران ارتش آمریکا نیز در حال خود سوزی و خود ویرانی برای غیر نظامیان فلسطین اند. از تظاهرات پیوسته و خستگی ناپذیر ملت ­های غرب و شرق گرفته تا خودسوزی آرون بوشنل و گریه های جانسوز جوزیفین جولبرکه از افسران ارتش آمریکا بود و است، به خوبی می­ توان دید که جهان و انسان از نکتب جاری در غزه چه خونی دلی میخورند.

اما متاسفانه رهبران کاخ سفید و سگ­ هارش در منطقه خالی از هر نوع اوصاف انسانیست است و با افتخار بزرگترین ننگ بشریت را در تاریخ رقم زده ­اند و همچنان پافشاری بر تداوم آن دارد. به همین دلیل بایستی نکبت جاری در غزه که بزرگترین ننگ بشریت محسوب می گردد، مورد تحلیل و ارزیابی قرار داده شود و پیامدهای اخلاقی و وجدانی آن تببین و تحلیل گردد.

  • اسرائیل نکبت

اینکه رهبران اسرائیل مزدور و سگ هار آمریکاست، هیچ شکی نیست. با این حال، اما از مسئولیت آنها در قبال فاجعه ای فلسطین هرگز کاسته نمی شوند. هریک از سربازان ارتش اسرائیل که کودکان و زنان و نوجوانان غزه را به تیر می ­بندند و حیات برهنه­ ی آنها را نابود می­ کنند، مسئول اعمال خودشان استند.

جنایت ها و فجایعی که ارتش اسرائیل در غزه مرتکب می ­شوند، به خباثت ذاتی هریک از عساکر ارتش رژیم کودک کش صهیونیسم برمی­ گردد. تصاویر و کلیپ­ های که از خشونت­ های شوک آور سربازان ارتش صهیونیسم منتشر می­ شود، انسان وسوسه می ­گردد تا حرف یکی از ستمگران و جلادان تاریخ بشریت یعنی هیتلر را بپذیرد.

هیتلر گفته بود، ملت­ها پس از شناختن ذات یهودیان، آنگاه ممکن است درک کند که من چه «خدمتی به بشریت کرده ام». واقعیت امر اینست که خشونت ها و جنایت های که اسرائیل نکبت به نمایندگی از قوم یهود در غزه انجام می­ دهد، تقریبا به صورت کلی ذات خبیث رژیم کودکش اسرائیل را برای جهانیان به نمایش می گذارد و بزرگترین ننگ و عذاب وجدان بشریت را رقم زده اند.

اسرائیل نکبت
اسرائیل نکبت با همراهی امریکا جنایات غزه را مرتکب می شود
  • ننگ بشریت

لکه­ ی ننگینی که اسرائیل نکبت با همدستی آمریکا در غزه به دامن بشریت گذاشته اند، بدون تردید نسل­ های بی شماری را در عذاب وجدان گرفتار خواهد کرد و بدون تردید روحیه­ ی بشریت را برای سالیان متمادی مجروح و غمگین خواهد ساخت. همانطور که آرون بوشنل افسر اطلاعاتی آمریکا با دیدن صحنه ­های نسل کشی توسط اسرائیل، تحمل نتوانست و جان شیرینش را در آتش سوزاند و یا چشمان اشک آلود جوزیفین جولبر که از احساس آرون بوشنل حمایت می ­کند و تنفر عمیقش ار از رهبران کاخ سفید اعلام می نماید.

بدون تردید اسرائیل با همدستی آمریکا بزرگترین جنایت در تاریخ بشریت را مرتکب شده اند. آنها مورد تنفر تمام جهان و انسان اند. اسم اسرائیل ملال آور شده است. قدرت اطلاعاتی و نظامی آمریکا در کنار اسرائیل با نسل کشی فلسطینیان گره خورده است. به محضی که از قدرت نظامی آمریکا و ارتش اسرائیل اسم برده شود، ناخودگاه تصاویر ویران غزه و اجساد بی جان کودکان بی نام و نشان غزه در ذهن خطور می­ کند.

باتوجه به وضعیت بالا می ­توان گفت که تا اکنون، بشریت در حق مردم غزه کوتاهی کرده اند. تداوم این کوتاهی نه تنها ننگ بشریت را تا ابد رقم می­ زند، بلکه شرمندگی انسانیت را نیز در تاریخ ماندگار خواهد ساخت. از اینرو هریک از انسان­ها در کل جهان مسئول اندکه وظیفه اخلاقی و انسان شان را در قبال جنایت اسرائیل و آمریکا انجام دهند. هرکسی به هر نحوی.

از اعتراض جانسوز آرون باشنل گرفته تا اشک ریختن جوزیفین جولبر و اعتراضات سرتاسری در تمام پایخت های شهرها. زیرا تا اینکه تمام جهانیان متحدانه علیه این نکبت جاری اقدام ننمایند، جنایات آمریکا و اسرائیل پایان ناپذیر اند و آنها هیچ شرم و حیایی از شرارت و شیطنت ندارند.

عایشه ببرک خیل

 

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=5204

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات