جستجو
Close this search box.

مقاومت فلسطین و مسئولیت کشورهای اسلامی

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print
  • مقاومت فلسطین و مسئولیت کشورهای اسلامی

این روزها همه رسانه ها و شبکه های اجتماعی پر شده از اخبار مقاومت فلسطین که رژیم اسرائیل را موشک‌باران کرده اند. گفته می‌شود در این حمله تلفات زیاد جانی و مالی به اسرائیلی‌ها وارد شده و مهاجرت معکوس در حال انجام شدن است.

مقاومت این روزهای فلسطینی‌ها امیدها را برای آزادی هرچه زودتر این سرزمین مقدس زیاد و زیادتر می‌کند و اما در این مرحله حساس نیاز است کشورهای اسلامی یکجا با هم علیه اشغالگرانی چون امریکا و رژیم اسرائیل در کنار هم ایستاده و با بیت‌المقدس همصدا شوند.

اتحاد می‌تواند آرزوی دیرینه مسلمانان که همانا آزادی قبله اول است را برآورده نماید و حالا همه کشورهای اسلامی باید با استفاده از فرصت خوبی که به‌وجود آمده، هم پیمانی و همدلی خود را در همه جاها و همه حالات با فلسطین ابزار نمایند و در مجامع بین‌المللی موضع‌گیری واضحی داشته باشند.

سال‌های اخیر نشان داد که قدرت غرب در حال افول و نابودی است و رژیم اسرائیلی که با حمایت امریکا و انگلیس به وجود آمد، دیگر تاب و توان ایستادگی در برابر مقاومت‌گران فلسطینی را ندارد.

مقاومت فلسطین
مقاومت فلسطین نشان داد که قدرت غرب رو به افول است

امریکا که در راس این هرم شیطانی قرار دارد، در گودال بزرگی گیر کرده، از افغانستان فراری شد، جنگ اوکراین را واضحا باخته و در این میدان شکست تلخ دیگری را در حال تجربه کردن است. شیطنت‌هایش بین چین و امریکا به شکست انجامید و آنطور که انتظار داشت تا بین این دو کشور درگیری رخ دهد، این انتظار برآورده نشد.

آشتی ایران با عربستان سعودی و همین طور سوریه با عربستان، منطقه و کشورهای اسلامی را نزدیکتر به هم ساخت و تحول جدیدی را رونما کرده است.

موارد یاد شده نقطه قوت برای کشورهای اسلامی و منطقه است تا با ایستادگی در کنار فلسطین، آخرین مشت کوبنده را به اسرائیل و غرب وارد کرده و دست دخالت‌های این کشورها را از دنیا کوتاه نمایند.

مقاومت فلسطین
مقاومت فلسطین، مشت کوبنده به اسرائیل

سید الیاس احمدی

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=3627

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات