جستجو
Close this search box.

فلسطین از گرسنگی تا پیروزی

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

گرسنگی فلسطین

چند روز پیش «فیلیپ لازارینی» کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد: اسرائیل از ورود کلیه کامیون‌های حامل مواد غذایی که قرار بود این هفته به شمال غزه اعزام شوند، ممانعت کرده است. وی با استناد به هشدار برنامه جهانی غذا در خصوص قحطی در شمال غزه نوشت: در طول هفته جاری از ورود تمامی کامیون‌های حامل مواد غذایی به شمال غزه ممانعت شد. با دسترسی بدون مانع به کمک‌های بشردوستانه می‌توان از این گرسنگی ساخته دست انسان در منطقه جلوگیری کرد.

البته این جنایت تازگی ندارد و چندی پیش برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد که نیروهای رژیم اسرائیل از تحویل ۱۴ کامیون حامل مواد غذایی به مردم در شمال نوار غزه جلوگیری کردند. این در حالیست که سازمان جهانی صحت هشدار داده بود که به علت کمبود مواد غذایی، کودکان غزه با خطر مرگ مواجه هستند.

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه نیز پیش از این اعلام کرده بود که امریکا در ممانعت از ورود دارو و غذا به نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی دست دارد.

سازمان ملل متحد نیز در گزارشی در مورد امنیت غذایی غزه و  گرسنگی فلسطین هشدار داده بود که نیمی از ساکنان غزه گرسنگی “فاجعه بار” را تجربه می کنند و پیش بینی می شود که اگر فورا شرایط تغییر نکند قحطی تا ماه می میلادی شمال این منطقه را تحت تاثیر خود قرار دهد.

  • گرسنگی فلسطین، اسلحه جدید صهیونیسم و امریکا

بر اساس گزارش ها، تاکنون ده ها تن که بیشترشان کودکان هستند، در نتیجه گرسنگی و قحطی جان های خود را از دست داده اند، ولی رژیم اسرائیل به یاری امریکا همچنان مانع ورود محموله های مواد غذایی به فلسطینی ها می شود. البته این جنایت از رژیمی مثل اسرائیل و امریکا تعجبی ندارد، زیرا وقتی امریکا برای اسرائیل توسط پهپادها در غزه جاسوسی کرده و مکان بمباران را تعیین می کرد و ابایی نداشت که چه تعداد از کودکان و زنان در آن بمباران کشته می شوند، از گرسنگی و مرگ و میر کودکان واضح است که ترسی ندارد و به هر طریقی تلاش می کند تا جنایات خود را علیه مردم مظلوم فلسطین افزایش دهد.

اسماعیل هنیه در سفری که چند روز قبل به تهران داشت، گفت: صبر و ایستادگی مثال‌زدنی مردم غزه و نیروهای مقاومت در این شش ماه،که ناشی از ایمان راسخ آنان است موجب شده دشمن صهیونیستی به هیچ یک از اهداف راهبردی خود در جنگ غزه، دست نیابد.

دقیقا وضعیت میدانی نیز همین مورد را تایید می کند. رژیم اسرائیل از هر ابزاری که استفاده کرد، موفق نشد اراده فلسطینی ها را برهم بزند. کشتار کودکان و زنان بیگناه، بمباران کردن شفاخانه ها و مساجد، تجاوز و آتش زدن و شلیک کردن به زخمی های غیرنظامی همه و همه از جنایات رژیم است که سبب شد حتا هم پیمانان این رژیم را ناامید کرده و روی برگردانند. همین جنایات سبب شد که واکنش هایی جهانی به میان بیاید و کشورهای مثل فرانسه که هم پیمان رژیم اسرائیل بود را به خشم بیاورد.

در واقع رژیم اسرائیل در جنایاتی که در شش ماه گذشته انجام داد، قبر خود را کند و بیشتر از پیش منزوی و منفور شد. این یعنی پس از دهه ها مظلومیت مردم فلسطین، نوید پیروزی می آید و فلسطینی ها و مقاومت فلسطین با ایمان و اراده راسخ خود در برابر بدترین و شیطانی ترین رژیم و اربابانش، بزودی پیروزی را دست خواهند یافت. فلسطین مظلوم در آستانه آزادی است و این نه یک شعار، بلکه واقعیت های عینی و میدانی آنرا تایید می کنند.

در این مدت نه تنها اسرائیل به اهدافی که می خواست دست پیدا نکرد، بلکه در چاهی افتاد که خودش کنده بود. هزاران کودک را تیرباران کردند و با گلوله شکم های گرسنه شانرا سیر کردند. امروز اما وضعیت سیاسی و نظامی و پشتیبانی جهانی کاملا به نفع فلسطین است که توسط رژیم اسرائیل اشغال شده، ولی کودکان و زنان بیگناه با خون شان، آزادی را برای کشور شان به ارمغان می آورند.

این گرسنگی ها یک فاجعه انسانی را نقل کرد و یک جنایت تاریخی را در تاریخ ثبت نمود که بانی و عامل گرسنگی فلسطین اسرائیل و امریکا هستند و همین فجایع سبب شده که پیروزی برای فلسطین نزدیک تر شود. آنروز دیر نیست که فلسطین آزاد دیده شود.

گرسنگی فلسطین
عامل گرسنگی فلسطین اسرائیل و امریکا هستند

هادی محمدی

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=5372

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات