جستجو
Close this search box.

طوفان الاقصی؛ آغاز فروپاشی رژیم کودک‌کش اسرائیل

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

طوفان الاقصی؛ آغاز فروپاشی رژیم کودک‌کش اسرائیل

چند روز قبل بود که پس از جنایت‌های رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها، گروه‌های مقاومت فلسطین دست به حمله‌ای زدند که جهان را متحیر کرده است و گفته می‌شود که مقاومتی‌ها بیش از 5 هزار موشک به سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده‌اند. به‌نقل از رسانه‌ها، اسرائیلی‌ها تلفات زیادی دیده‌اند و حالا موجی از فرار و مهاجرت بین آنها اتفاق افتاده که در تاریخ کوتاه این رژیم بی‌سابقه بوده است.

رژیم کودک‌کش
با عملیات طوفان الاقصی، رژیم کودک‌کش اسرائیل تلفات فراوانی دیده است

با این همه عملیات طوفان الاقصی پیامدهای مهمی را به‌همراه خواهد داشت که مهم‌ترین آن می‌تواند موارد زیر باشد.

1 – اسرائیل به فروپاشی نزدیک شده است. مشکلات سیاسی درونی هرلحظه ممکن است دولت نتانیاهو را از بین ببرد و قدرتمند عمل کردن نیروهای مقاومت فلسطین این روند را سرعت می‌بخشد، آنهم در حالتی که کشورهای مثل لبنان هم وارد عمل شده است.

2: عده‌ای از کشورهای اسلامی که اعتقاد به عادی‌سازی روابط با اسرائیل داشتند، حالا اما به‌نظر می‌رسد از این رژیم روگردان شده و به احتمال زیاد از فلسطین حمایت کنند و یا در بدترین حالت سکوت خواهند کرد. رژیمی که خود از همه جهات در حال فروپاشی است، چگونه می‌توانست یا می‌تواند روابط عادی داشته باشد و یا هم انتظارات این کشورها را برآورده کند.

3: اعتماد کشورهای منطقه و دور و نزدیک به امریکا و نهادی بنام سازمان ملل متحد، سست بود و سست‌تر خواهد شد، چون این کشور و سازمان مطابق با اهداف خود عمل کرده و منافع دیگران برای شان ارزشی ندارد. این شرایط مهم یک فرصت برای کشورهای اسلامی است که در کنار هم بایستند و دست دخالت‌های اشغالگرانی چون امریکا و اسرائیل را کوتاه نمایند.

4: مبارزان فلسطینی در عملیات های که داشتند، به کودکان و زنان اسرائیلی آسیبی نرسانده و گزارش های فراوانی در این خصوص وجود دارد، در حالیکه اسرائیلی‌ها هزاران کودک فلسطینی را قتل عام و سلاخی کرده که به‌عنوان یک رژیم کودک‌کش نیز شناخته می‌شوند. این دقیقا اعمال ضد حقوق بشری و در ضدیت با تمام ارزش‌ها و قوانین بین‌المللی است، ولی سکوت جامعه غرب، کشورهای را که با آنها رابطه خوب دارند را روگردان کرده و دست از دوستی با غرب در راس امریکا خواهند کشید.

رژیم کودک‌کش
اسرائیل در جهان بعنوان یک رژیم کودک‌کش شناخته می شود

شواهد و قرائن نشان میدهد که کار رژیم اسرائیل رو به خلاصی است و فلسطینی‌ها که 75 سال درد اسارت و خون جنایت را به چشم و دل دیدند و حس کردند، حالا با روحیه و اراده بیشتر وارد عمل شده و دیری نخواهد پایید که سازمانی بنام اسرائیل محو شود.

شرایط با گذشته فرق کرده و جنگ وارد مرحله حساسی شده است، بنابر این لازم است که کشورهای اسلامی و منطقه و آنهایی که می‌بینند رژیم کودک‌کش چه جنایاتی را مرتکب شده و می‌شوند، با حمایت از فلسطین، دسیسه‌های غرب را خنثا کنند. کشورهای اسلامی همانطور که آرمان و هدف شان آزادی بیت‌المقدس از چنگال رژیم اسرائیل بوده و است، حالا بهترین فرصت را دارند که به سمت پیروزی رفته و کار رژیم را تمام کنند.

رژیم کودک‌کش اسرائیل یک رژیم منحوسی بود که 75 سال قبل با دسیسه امریکا و انگلیس ایجاد شد که اهداف بلندپروازانه‌ای داشتند و اما حالا کشورهای منطقه و جهان باید با استفاده از فرصت دست دسیسه‌گری‌ها این امپریالیسم پوشالی و رفقایش را کوتاه کنند.

به امید آزادی

یا حق

سید الیاس احمدی

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=3667

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات