جستجو
Close this search box.

آینده کشورهای عرب پس از فروپاشی اسرائیل

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

آینده کشورهای عرب پس از فروپاشی اسرائیل

عملیات طوفان الاقصی طشت رسوایی اسرائیل را از بام تاریخ انداخت. تعجبی هم ندارد. زیرا قدرت واقعی آمریکا و متحدانش هرگز آن چیزی نبوده و نیستندکه توسط رسانه ها و فیلم­های هالیود تصویر سازی می­ شوند. به همین دلیل امپراطوری دروغ و پوشالی آمریکا و اسرائیل با حرکت شجاعانه و دلیرانه ­ی حماس از هم فروپاشید و مغز تهی و خالی آن برای جهانیان به نمایش در آمد.

فروپاشی قدرت پوشالی اسرائیل، شوک و لرزه­ ی عمیق به آمریکا و متحدان غربی آن وارد کردند. به همین دلیل رهبران کاخ سفید و کشورهای اروپایی با حمایت همه­ جانبه از رژیم کودک کش صهیونیسم، اقدام به قتل عام و کشتار بی رحمانه و وحشیانه ­ی غیر نظامیان و اغلب کودکان و زنان فلسطینی نمودند.

خشم و خشونت دیوانه ­وار آمریکا، غرب و اسرائیل در طول جنگ غزه و اسرائیل که پیوسته فاجعه و جنایت خلق کرده و می­ کنند، یک دلیل دارد و آن اینست که آنها سر در گم است و مانند سلاطین دیوانه فقط تازیانه می زنند تا شاید آبروی رفته اش را باز به دست آورند.

قتل عام کودکان، زنان و غیر نظامیان فلسطینی، حملات کورکورانه و تا حدودی عجز نظامیان آمریکایی در مقابل حشد الشعبی در عراق، درگیری با انصارالله یمن و در این آواخر ترور یکی از سرداران سپاه پاسداران ایرانی در سوریه جملگی نشان ه­های آشکار از فروپاشی اسرائیل و از دست رفتن مرکز ثقل قدرت آمریکا در خاورمیانه و منطقه عرب است. بنابراین در چنین وضعیت پرسش اساسی اینست که سرنوشت و آینده ­ی متحدان عربی آمریکا و منطقه عرب چه خواهد شد؟

  • نشان های آشکار فروپاشی اسرائیل

غزه به مدت ۱۷ سال توسط جهانیان فراموش شده یا نادیده گرفته شده بود. در جنگ‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ و ۲۰۲۱ میلادی آمریکا و قدرت‌های بزرگ اروپایی تمام تلاش خود را برای تقویت محاصره غزه توسط اسرائیل و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر انجام دادند، اما کسی توجه نکردند. عدم توجه جهان به غزه باعث گردید که صبر و حوصله فلسطینیان لبریز شوند و با عملیات طوفان الاقصی، بلوف و گزافه گویی اسرائیل و آمریکا را آفتابی نمایند.

با فروپاشی امپراطوری دروغ و گزافه گویی اسرائیل، آمریکا و متحدان غربی و اروپایی اش سگ هار خویش را در منطقه رها کردند تا به هر طرف حمله کنند و مطابق روال و سنت گذشته با خشونت و دهشت، شکست مفتضحانه ­ی شان را در زیر اجساد کودکان و زنان پنهان کنند. اما جامعه­ ی جهانی به ذات شریر و شیطانی آمریکا و اسرائیل بیش از همیشه پی بردند و شجاعت تحسین برانگیز فلسطینیان را مورد حمایت قرار دادند.

در طول بیش از دو ماه که اسرائیل به کمک آمریکا به غزه و مردم فلسطین یورش برده اند و روزانه صدها نفر از جمله زن و کودک و پیر و جوان را سلاخی نموده اند، اغلب ناظران و تحلیل گران پیوسته اعتقاد راسخ تر پیدا کرده اند که اسرائیل  در لب پرتگاه نزدیک می ­شود.

خشونت ­ها و شرارت­ های اسرائیل در غزه را مروان بشاره در الجزیره «آغاز پایان اسرائیل» توصیف کرده است و دیوید هرست در میدل ایست آی، آن را «فروپاشی دولت اسرائیل» گفته و ده­ ها تحلیلگر و کارشناس دیگر، با بررسی نشانه های آشکار انزوای رژیم صهیونیستی با قطع یقین اظهار داشته اند که اسرائیل دیگر در خاورمیانه جای نخواهد داشت.

  • سرنوشت کشورهای عرب پس از فروپاشی اسرائیل

واقعیت اینست که آن عده از کشورهای که مانند ترکیه، آذربایجان، قزاقستان و غیره که در طول این مدت پیوسته سوخت و انرژی اسرائیل را تامین  نموده اند، نه تنها از منظر ملت فلسطین بلکه در نظرگاه تمام جهانیان منفور اند. به همین دلیل به نظر می ­رسد که هریک از دولت­ های فوق الذکر در آینده جایگاه و سرنوشت نازل در میان ملل خاورمیانه و حتی جامعه جهانی خواهد داشت.

از طرف دیگر کشورهای عرب مانند قطر، عربستان سعودی و دیگران که در طول جنگ غزه و اسرائیل، سیاست های رذیلانه در پیش گرفته اند و برای اقناع و جلب رضایت آمریکا و شرکایش، فقط با اعلامیه و محکومیت خشک وخالی به جنایت های اسرائیل پرداخته اند، نیز در آینده­ خاورمیانه و حتی کشورهای عرب جایگاه تعیین کننده نخواهد داشت. زیرا با از دست رفتن مرکز ثقل قدرت آمریکا در خاورمیانه، به همان میزان قدرت این کشورها نیز فرو خواهد کاست.

باتوجه به آنچه که گفته شد، کشورهای عرب که به صورت مستقیم به فرمان آمریکا و شرکایش در قبال جنگ غزه و اسرائیل عمل کرده است، به احتمال خیلی زیاد، جایگاه نازل و پسیف در آینده ای منطقه عرب خواهد داشت. بنابراین آن دسته از کشورهای که تا اکنون جانب احتیاط را مراعات کرده اند و کم ­وبیش در تقویت مقاوت علیه اسرائیل شرکت موثر داشته است، بهتر است که در فروپاشی اسرائیل مستقیما وارد عمل شود و با از بین بردن این غده­ ی سرطانی آینده را منطقه عرب به دست گیرند.

فروپاشی اسرائیل
پس از فروپاشی اسرائیل، کشورهای عرب جایگاه نازلی خواهند داشت

عایشه ببرک خیل

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=4376

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات