جستجو
Close this search box.

یازدهم سپتمبر؛ قدرت واقعی آمریکا، انتقام با حداکثر خشونت و اخطارهای جدی به جهان

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

22سال پیش، در چنین روزی قدرت اطلاعاتی و نظامی آمریکا توسط القاعده به امتحان گرفته شد. ابر قدرت جهان در آن امتحان ساده و پیش پا افتاده ناکام گردید. شکست و ناکامی آمریکا در حادثه­ ی یازدهم سپتمبر باعث گردیدکه رهبران این کشور، تصامیم وحشتناک و بی رحمانه ­ی اتخاذ نمایند.

یکی از تصامیمی که واقعا وحشیانه اتخاذ شد، این بود که رهبران آمریکا مانند سلاطین دیوانه اقدام به تهاجم به کشورها و جوامعی که فرسخ ­ها از آنها فاصله دارند، نمودند. افزون بر اینکه رهبران آمریکا سیاست تهاجم را روی دست گرفتند، از طریق ایجاد حداکثرِ خشونت اقدام به تلافی و انتقام شکست های خفت باری را که متحمل گردیده بودند، نمودند که متاسفانه این سیاست تهدیدات واقعی را در شرایط کنونی متوجه جهانیان نموده و می نمایند.

بنابراین در این نوشته تلاش می گردد تا با بررسی قدرت واقعی آمریکا و همچنان سیاست ایجاد حداکثر خشونت، به خطراتی که جهان را تهدید می نماید پرداخته شود.

  • یازدهم سپتمبر و قدرت واقعی آمریکا

در طول دوران جنگ سرد و همچنان مدت ها پس از جنگ سرد، نمایش های تلویزیونی و سینماهای آمریکا، قدرت اطلاعاتی و نظامی آمریکا را به صورت مافوق طبیعی به تصویر می­ کشیدند. اما حملات یازدهم سپتمبر و کشته شدن ده ها آمریکایی نشان داد که قدرت واقعی سیستم اطلاعاتی و نظامی آمریکا چیزی شبیه یک نمایش کارتنی بیش نبوده است.

به همین دلیل تصویری که مدت ها توسط نمایش های تلویزیونی و سینماهای آمریکا از ارتش و نظام اطلاعاتی این کشور ترسیم شده بود، یک باره فرو ریخت و جهانیان به قدرت واقعی آمریکا پی بردند.

افتضاح یازدهم سپتمبر و فروپاشی تصاویر کاذبانه­ ی قدرت واقعی آمریکا، رهبران این کشور را به صورت غیر قابل پیش بینی به سمت اتخاذ تصامیم وحشتناک و بی رحانه سوق دادند و آنها اقدام به بهانه قرار دادن این حادثه نمودند. به همین دلیل رهبران این کشور با بهانه قرار دادن یازدهم سپتمبر حالت تهاجمی گرفتند و در پی انتقام و تلافی شکستی بر آمدند که هرگز موفق نگردیدند.

از قدیم گفته اند که هر اقدامی که عقده مندانه صورت گیرد، نتیجه­ ی شکست و ناکامی در پی دارد. در همین راستا رهبران آمریکا که عقده مندانه به افغانستان هجوم آوردند، سرانجام با ارتکاب فجایعی غیر انسانی متحمل شکست و حقارتی  عظیم ­تر در این کشور گردیدند.

بنابراین رهبران آمریکا که به دنبال ترمیم تصاویر مخدوش شده­ ی ارتش شان در حملات یازدهم سپتمبر بودند، با متحمل شدن شکست در افغانستان افتضاحی به بار آمد که دیگر کسی به فیلم ­های هالیود و نمایش تلویزیونی قدرت ارتش آمریکا باور ندارند.

یازدهم سپتمبر
با افتضاح یازدهم سپتمبر، تصاویر کاذب از قدرت آمریکا به یکباره فرو ریخت!
  • انتقام با حد اکثر خشونت

همانطور که یادآوری گردید، حملات یازدهم سپتمبر قدرت واقعی ارتش و سیستم اطلاعاتی آمریکا را آفتابی نمود. با افشای تصویر واقعی قدرت اطلاعاتی آمریکا، رهبران این کشور به دنبال انتقام و تلافی این شکست خفت بار به افغانستان حمله و این کشور را اشغال نمودند. رهبران و نظامیان آمریکایی فکر می کردند که با توسل به خشونت فزاینده و خلق فجایع غیر انسانی می ­توانند ابهت قدرت آمریکا را حفظ کنند. چنانچه در یک مورد نظامیان آمریکائی که افراد طالبان را کشته بودند، بر روی اجساد آنان اقدام به ادرار نمودند.

افزون بر اینکه نظامیان آمریکائی با اجساد افراد طالبان به صورت غیر انسانی رفتار می­ نمودند، آنان در افغانستان و به ویژه در ولایاتی جنوبی این کشور دست به دامان نوامیس مردم بردند و ده ­ها مورد به زنان و دختران خردسال تجاوز کردند.

خشونت فزاینده و غیر انسانی که نظامیان آمریکائی در افغانستان مرتکب شدند ممکن است که بخشی از آنها به ذات واقعی آمریکائیان برگردد، اما بدون تردید آنها در تلاش بودند تا تصاویر کاذبانه ­ی که از قدرت ارتش آمریکا قبل از یازدهم سپتمبر در اذهان جهانیان نقش بسته بودند را ترمیم نمایند. چنانچه مشاهده گردید آمریکا با آنکه خشونت های بی حد و حصری را در افغانستان مرتکب گردید، اما سر انجام با شکست خفت باری مجبور شدند که این کشور را ترک کنند.

یازدهم سپتمبر
انتقام از یازدهم سپتمبر با حداکثر خشونت، برای تلافی شکست تحقیرآمیز
  • اخطارهای جدی به جهان

شکست­ های پی در پی آمریکا پس ازحملات یازدهم سپتمبر متاسفانه رهبران این کشور را هار نموده اند. از این­رو  باتوجه به تجربه ­ها­ی گذشته مبنی بر اینکه پیامدهای شکست آمریکا برای جهانیان در هر صورت ویران کننده بوده است، اینک خطرات واقعی جهانیان را تهدید می ­نمایند.

زیرا آمریکا در شرایط کنونی مانند مار زخمی در پی انتقام و تلافی است. انتقام و تلافی آمریکا نیز همیشه با حداکثر خشونت و ارعاب همراه بوده اند. میزان خشونت های فزاینده و ویران کننده ­ی نظامیان آمریکایی در افغانستان و ادرار آنها بر اجساد قربانیان، نوعی از انتقام به سبک آمریکائیان است.

کشانیدن روسیه به اوکراین و ایجاد تنش میان چین و تایوان، با آنکه هزاران انسان بی گناه را به سوی مرگ سوق داده اند و می­ دهند و میلیون ها انسان را آواره و بی وطن کرده اند و می­ نمایند، ولی به دلیل اینکه در راه اهداف انتقام جویانه ای آمریکا است، همچنان تقویت و حمایت می گردد.

ممکن است بسیاری از افراد مانند بنگاه های مطبوعاتی و تبلیغاتی غربی، فجایعی اوکراین را به روسیه ربط دهند، اما این اشتباه است. زیرا ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، اکنون در نقش یک سرباز آمریکایی در حال اجرای طرح ­ها و پلان های کاخ سفید است که در تلاش اند تا با قربانی کردن مردم اوکراین انتقام شکست های پی در پی آمریکا را از روسیه بگیرند.

باتوجه به آنچه که گفته شد، کشورهای منطقه و جهان بایستی از هر طریقی در پی مهار و اهلی کردن رهبران آمریکا برآیند و از هر وسیله ­ی جهت رام کردن سیاستمدارانی که بیش از دو دهه مردم افغانستان را قربانی کردند و سر انجام با دشمنان آنان توافق نمودند، کار بگیرند. اندک تغافل جهان در قبال سیاست های انتقام جویانه­ ای وحشیانه ­ی آمریکا، کشورهای متعددی را به کام جنگ فرو خواهد برد و جوامعی زیادی را به آتش جنگ خواهد سوزاند.

 

رحیمه استانکزی

 

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=3417

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات