جستجو
Close this search box.

آتش‌بس دایمی؛ کلید حل بحران

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

آتش‌بس دایمی؛ کلید حل بحران

دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه اعلام کرده که در جنگ غزه از هفتم اکتوبر تاکنون ۲۰ هزار و ۳۱ فلسطینی جان باخته‌اند که از جمله آن‌ها ۸ هزار و۱۷۶ کودک هستند. با بیرون کشیدن تعداد زیادی از قربانیان از زیر آوار این تعداد رو به افزایش است. همچنین ۳۶ هزار و ۳۵۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

بامداد چهارشنبه هفته گذشته بود که پس از چند روز مذاکره غیرمستقیم، رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین به توافق برای آتش‌بس موقت به مدت چهار روز و تبادل اسرا دست یافتند. آتش‌بس از روز جمعه اجرایی شد.

حالا اما زمان هنرنمایی سازمان ملل متحد است که در این بین نقش خود را اجرا کرده و از گسترش بحران جلوگیری کند. آتش‌بس چهار روزه خوب است، ولی فاجعه را کاهش نمی‌دهد و بهترین راه همین خواهد بود که این سازمان دست به کار شده و روی آتش‌بس دایمی تمرکز نماید.

آتش‌بس دایمی تنها راهی است که سبب کاهش بحران شده و از گسترش فجایع جلوگیری می‌نماید. کشته و زخمی شدن بیش از 50 هزار فلسطینی عمق فاجعه بوده که استراتژی منحوس رژیم اسرائیل و امریکا را نشان می‌دهد.

رژیم صهیونیستی مستقیم غیرنظامیان را هدف قرار داد، در حالیکه مقاومت فلسطین فقط با نظامیان درگیری داشت و تلفاتی که رژیم اسرائیل دارد، فقط نظامیان را شامل می‌شود و از غیرنظامیان کسی آسیب ندیده است.

این جنایت اسرائیل، جنایت جنگی، نقض حقوق بشر، نقض قوانین بین‌المللی و… است که نمی‌شود به‌راحتی از کنار آن عبور کرد. سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی باید با برقرار کردن آتش‌بس دایمی در غزه، جنایات رژیم صهیونیستی را بررسی و جنایتکاران را به دادگاه لاهه معرفی نماید.

کشورهای اسلامی هم مسئولیت مهمی را باید در این بین بازی کنند و روی برقرار آتش‌بس دایمی در غزه و آزادی فلسطین همصدایی خود را نشان داده و در سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی یکدست کار کنند.

آتش‌بس دایمی
سازمان ملل، سازمان همکاری اسلامی و دیگر کشورها باید روی آتش‌بس دایمی در غزه تمرکز کنند

سید الیاس احمدی

 

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=4103

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات