جستجو
Close this search box.

تمدن غرب؛ جنایت و آدم‌کشی

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

غربی ها ادعای تمدن پیشرفته و اصیلی را دارند که بر اساس آن حقوق بشر، حقوق کودکان، حقوق زنان، حقوق شهروندی و خیلی از موضوعات دیگر مورد احترام است و از آنها دفاع می کنند، ولی آنچه در تمدن غرب وانمود میشود با آنچه که در میان آن وجود دارد، تفاوت متضادی دارد.

  • واقعیت تمدن غرب در فلسطین

به طور مثال پس از هفتم اکتوبر که رژیم صهیونیستی حملات خود را شدت بخشید، امریکا که سردمدار این تمدن است، با قدرت تمام از رژیم حمایت کرد، حقوق بشر را با وحشی‌ گری تمام پایمال نمودند، کودکان را سلاخی و با گلوله به آنان حقوق دادند، زنان را تیرباران و حقوق شانرا دادند، فلسطینی های مظلوم را از خانه های شان آواره و حقوق شهروندی شانرا دادند و این بود اصلیت تمدن غرب که به آن می نازند.

  • افزایش شمار شهدای فلسطینی

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته مرتکب ۶ جنایت جدید شد که طی آن ۷۵ نفر شهید و ۲۸۴ نفر مجروح شدند. به این ترتیب شمار شهدای نوار غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به ۳۶ هزار و ۱۷۱ نفر و شمار مجروحان به ۸۱ هزار و ۴۲۰ نفر رسید.

علی‌رغم هشدارهای جهانی، در جدیدترین جنایت نیز جنگنده‌های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال‌غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند. در این جنایت جمعی از فلسطینیان، شهید و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند.

در همین حال صدها هزار خانه ویران و بمباران شده و صدها هزار فلسطینی مجبور به آوارگی شده اند. شفاخانه ها بمباران شده و زخمی ها از دم تیغ گذرانده شده و سلاخی شدند. حدود هفت ماه از حمله رژیم صهیونیستی به غزه می‌گذرد، جنگی که فاجعه‌بارترین تراژدی بشر پس از جنگ جهانی دوم لقب گرفته و حدود ۷۰درصد قربانیان زنان و کودکان بی‌دفاع هستند.

تمدن غرب
تمدن غرب کشتن انسان های بی دفاع است
  • ایستادگی فلسطین در برابر تمدن کثیف غرب

با وجود واکنش های جهانی مبنی بر برقراری آتش بس، اما رژیم صهیونیستی و در راس نتانیاهو با حمایت امریکا، حمله به رفح را آغاز و اکنون حملات این رژیم در شمال باریکه غزه در اردوگاه جبالیا و در جنوب در شهر رفح متمرکز شده است. با این همه جنایات و وحشی گری های غرب و تمدن غربی، ولی مردم فلسطین و مقاومت فلسطین استوار ایستادند و برای دفاع از سرزمین خود و ارزش های خود، به‌شدت در حال مقاومت و وارد کردن تلفات سنگین به اشغالگران هستند؛ تا جایی که بنابر اعلام رسانه های رژیم اسرائیل، خانواده نظامیان این رژیم در نامه‌ای به کابینه جنگ و شخص نتانیاهو نوشته‌اند: برای جان فرزندانمان ارزش قائل شوید.

  • حقوق بشر در نزد غرب

کشتار مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین توسط رژیم اسرائیل و امریکا و دیگر کشورهای غربی با وجود آنکه یک تراژدی تلخ است، ولی از سوی دیگر اصلیت تمدن غرب و توحش غرب را نشان می دهد که واقعا حقوق بشر چقدر برایشان ارزش دارد. حالا چهره اصلی و تمدن اصلی غرب برای همگان آشکار شده و در ابعاد مختلف قابل دیدن است که حتا شهروندان امریکا و انگلیس نیز به آن پی برده و موجی از بیداری در حال گسترش است. اعتراض و اعتصاب دانشجویان در دانشگاه های امریکا و بازداشت و شکنجه آنان توسط پولیس، این حقیقت را روشن تر میکند و تمدن غرب را نمایان تر می سازد که دموکراسی واقعی غرب چیزی جز وحشی گری و حمایت از جنایتکاران نیست.

تمدن غرب
دموکراسی و تمدن غرب چیزی جز وحشی گری و حمایت از جنایتکاران نیست.
  • پیروزی با فلسطین است

با جنایات هفت ماه گذشته، غربی ها در حالیکه فکر می کردند اقتداری را به نمایش بگذارند، ولی نتیجه برعکس شده و حالا جهان یکپارچه علیه این رژیم و دنیای غرب قرار گرفته و دیری نخواهد گذشت که اسرائیل به همان اصلیت ابتدایی خود که آوارگی و بی سرزمینی بود، برخواهد گشت و فلسطین از آن مظلومان فلسطینی خواهد بود.

مهدی حسینی

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=5910

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات