جستجو
Close this search box.

آمریکا در جنگ علیه کل مردم غزه

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

آمریکا در جنگ علیه کل مردم غزه

آمریکا و اسرائیل تا اکنون بیش از 20هزار فلسطینی که شامل 7700 کودک اند به قتل رسانده اند. یونیسف گفته که این جنگی است که علیه کودکان در جریان است. غرب با معیارهای دوگانه همین اتفاقات را در اوکراین نسل کشی خواند. اما در رابطه به جنایات آمریکا و اسرائیل در غزه، اتحادیه اروپا خود را به نشنیدن زده‌اند.

زیرا آمریکا و اسرائیلی‌ها گفته‌اند این جنگی علیه کل جمعیت غزه است و آن‌ها می‌خواهند دو میلیون ساکن غزه را بیرون کنند و آمریکا نیز عملا با وتو کردن تمام قطعنامه ها و جلوگیری از ارسال کمک های کشورها به غزه بر غلظت و قذارت جنایت وحشیانه ­ی تداوم بخشیده اند. در چنین شرایطی راهکار چیست و جهانیان باید چه کار کند؟

  • جنگ آمریکا با مردم غزه

مردم غزه با پول و بمب های آمریکا توسط اسرائیل بمباران می شوند. میزان رنجی که در غزه وجود دارد غیرقابل تصور است. این فاجعه انسانی ناشی از بمباران‌های بی‌رویه‌ای است که با بمب‌ها و پول‌های آمریکایی انجام می‌شود. این چیزی است که تقریبا همه جهانیان می دانند و بدان واقف اند.

افزون بر اینکه مردم غزه توسط بمب ­ها و سلاح ­های آمریکایی به قتل می ­رسند، آمریکا بدون هیچ شرمندگی و ملاحظه ­ی اخلاقی و انسانی هر قطعنامه­ های سازمان ملل متحد علیه اسرائیل را وتو می­ کند و تمام نهادهای امنیتی و نظامی کاخ سفید از هر طریقی بر تداوم و تشدید جنایت ها علیه مردم غزه تلاش می ­نمایند.

چنانچه جِیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرده بود که: «ما با اسرائیل موافقیم که جنگ ماه‌ها طول می‌کشد..».

اسرائیل از نظر حقوق بین الملل یک رژیم اشغالگر و از نظر نهادهای حقوق بشری حکومت آپارتاید است؛ تل‌آویو بزرگترین دشمن تمام ارزش­های انسانی است. اما آمریکا در جنگ علیه کل مردم غزه برای ادامه بیشتر فاجعه ی انسانیِ و کُشتار غیر نظامیان غزه، با اسرائیل همراهی می کنند و در جلوگیری از ارسال کمک­ها به غزه، بی پرده حمایت می کند.

مردم غزه
آمریکا در جنگ علیه کل مردم غزه قرار دارد.
  • آمریکا در جنگ علیه کل مردم غزه: جهان باید در قبال آمریکا چه کار کند؟

بر پایه ­ی آنچه که گفته شد قتل عام مردم غزه توسط اسرائیل یک آدرس غلط است که آمریکا در اذهان عام جاری نموده است، این جنگ در حقیقت جنگ آمریکائیان است. وقتی که بمب­ ها و سلاح ­ها، برنامه­ ها و طرح ­ها، حمایت­ ها و همکاری­ ها از آمریکاست، رژیم خونخوار صهیونیسم تنها به عنوان مزدور و اجیرکار می­ کنند و برنامه­ های خالی از هر نوع اوصاف انسانی آمریکا را در قبال مردم غزه اجرا می کنند.

هرچند این مسئله هرگز از بار مسئولیت جنایت ها و وحشی­گری­ های رژیم کودک کش تل آویو چیزی کم نمی ­کند ولی شرارت و شیطنت اساسی زیر سر آمریکاست و جهان باید نوک پیکان انتقادات و اعتراضات شان را به سمت آمریکا بچرخاند و انتقام خون کودکان فلسطینی را از آمریکا مطالبه نمایند. آمریکا در جنگ علیه کل مردم غزه قرار دارد.

آمریکا همین اکنون در تلاش اند تا جنگ در غزه هرچه بیشتر به درازا بکشد و آنها فرصت این را پیدا کنند تا هرچه بیشتر از غیر نظامیان غزه را قتل عام کنند. بنابراین جهان، باید یک دست در قبال این برنامه ­ی خونین آمریکا اقدام کنند و نگذارند که کودکان فلسطینی بیشتر از این به خاک و خون کشیده شوند. زیرا عامل اساسی و طراح نکبت بار جاری آمریکاست و به همین دلیل اعتراضات علیه رژیم کودک کش تا اکنون منجر به توقیف این وحشی­گری نشده است.

عایشه ببرک خیل

 

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=4314

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات