جستجو
Close this search box.

نکاتِ در خصوص حمله ایران به اسرائیل

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

حمله ایران به اسرائیل

دوشنبه ۱۳ حمل، کنسولگری ایران در سوریه هدف حملات اسرائیل قرار گرفت که در نتیجه آن شماری از نظامیان ارشد ایران جان باختند. در پی این حمله، مقامات و رهبری ایران از گوشمالی اسرائیل سخن گفتند و تاکید کردند که این رژیم را در پی این جنایت‌اش تنبیه خواهند کرد.

بامداد روز یکشنبه ۲۵ حمل، سپاه پاسداران ایران، حمله موشکی و پهپادی را بر سرزمین‌های اشغالی انجام داد که در نتیجه آن پایگاه‌های مهم اسرائیل منهدم شده و ضربه سختی به این رژیم وارد شد. این حمله چنان پرقدرت و هدایت شده بود، که موجب حیرت جهان و سبب ترس و وحشت صهیونیست‌ها گردید.

  • نکاتِ حمله ایران به اسرائیل

لازم است در این خصوص نکاتی را یادآور شد:

اولاً؛ پرتاب صدها موشک و پهپاد از داخل ایران و هدایت بدون خطا و نیز هدف قرار دادن دقیق پایگاه‌های رژیم صهیونیستی، این مسئله را به‌خوبی به جهان و خصوصا غربی‌ها آشکار کرد که ایران توان دفاعی و موشکی بالایی دارد و ادیت ویدیو و فوتوشاپ نیست. عالم و آدم دیدند و فهمیدند که ایران فقط با اندکی از موشک‌ها و پهپادهای خود چه جهنمی را برای اسرائیلی‌ها درست کرد.

ثانیاً؛ پاسخ ایران به رژیم اسرائیل، هیمنه و هژمونی دروغین این رژیم و کل غرب را نابود کرد و با حمله‌ای مواجه شدند که فکرش را هم نمی‌کردند. آنچه دولت نتانیاهو در هفت ماه گذشته در غزه انجام داد و از کشتار کودکان و زنان فلسطینی سیر نمی‌شد، جنایات آشکار و ضد تمامی قوانین حقوق بشری و بین‌المللی بود. حمایت‌های امریکا و جنایت‌های نتانیاهو که در غزه انجام داد، این رژیم را هار کرده بود، ولی حمله ایران، چنان سیلی محکمی به‌روی نتانیاهو و صهیونیست‌ها زد که فکرش را هم نمی‌کردند. به‌قول رهبر ایران که گفت: زمان بزن دررو گذشته.

ثالثاً؛ ادعاهای زیادی از جانب غربی‌ها مطرح می شد که گویا رژیم اسراییل، سامانه‌های تدافعی پیش‌رفته و گنبدآهنین تسخیرناپذیری دارد و با وجود آنکه صهیونیست‌ها با حمله ایران از تمام سامانه‌های تدافعی خود استفاده کردند، ولی موشک‌های ایرانی، قلب پایگاه‌های اسرائیلی را درید و ثابت کرد که گنبدآهنین سست‌تر از لانه عنکبوت است. در واقع رژیم صهیونیستی با گنبد آهنین تمام تلاش‌اش بر این بود تا میزان خسارت حملات ایران را به حداقل برساند، اما با وجود همکاری گسترده نیروهای هوایی کشورهای امریکا، انگلیس و فرانسه، موشک‌های ایران به اهداف تعیین شده دقیق اصابت کرد.

رابعاً؛ اگر ایران در برابر حمله اسرائیل به کنسولگری این کشور در سوریه، اقدامی انجام نمی‌داد، نشان‌دهنده ضعف و کم‌توانی این کشور بود که در آن‌صورت صهیونیست‌ها ترغیبِ به‌حمله به ایران می‌شدند، ولی با حمله سپاه پاسداران، همه دنیا به‌خصوص غرب و رژیم اسرائیل دانستند که ایران حرفی را که می‌زند، به آن عمل می‌کند و قدرتی دارد که امثال اسرائیل توانایی مقابله با آنرا ندارد. به‌تعریفی ایران که در طول این سال‌ها سردمدار حمایت از فلسطین بوده، با حملات پهپادی و موشکی خود، رژیم اسرائیل را به‌خوبی گوشمالی داد تا بداند با کی طرف است.

خامساً؛ مقامات اسرائیلی، غرب و رسانه‌های غربی پس از حملات ایران، تمام تلاش شان بر این بود تا روی حقیقت سرپوش گذاشته و بگویند که تهران نتوانست به اهدافی که می‌خواست، حمله کند و هیچ دستاوردی نداشت، ولی با آغاز حملات، همه دنیا از طریق رسانه‌ها باخبر شدند که ایران چه بر سر اسرائیل آورده و چه نتایجی به‌همراه داشته است.

سادساً؛ حمله نظامی ایران بر اساس ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد و در پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، دفاع و حق مشروع بود. آنچه امروز برخی از کشورهای غربی از محکومیت و نبایدهای این حمله سخن می‌زنند، در واقع حمایت از جنایات اسرائیل است.

بناءً حمله موشکی ایران به اسرائیل در کنار اینکه تاییدی‌های قوانین بین‌المللی را داشت، حمایت از مظلومیت فلسطین، دفاع از تمامیت ارضی ایران و همین‌طور زدن سیلی محکمی به‌روی دشمنی مثل اسرائیل بود که قلب میلیون‌ها تن را در سراسر جهان شاد کرد.

حمله ایران به اسرائیل
حمله ایران به اسرائیل قدرت ایران را به جهانیان ثابت کرد

الیاس احمدی، آگاه سیاسی افغانستان

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=5566

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات