جستجو
Close this search box.

سناریوی «شیطان»

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

سناریوی «شیطان»

در این شکی نیست که ماهیت و اساس کار شیطان رجیم را، وسوسه و دعوت به باطل و گناه شکل می‌دهد و ایجاد تردید در باورهای دینی و در نهایت کشاندن فرد به کفر، ایجاد نفاق و ناامیدی، جلوگیری از نیکی به یکدیگر و سرگرم کردن انسان به امور باطل، از مهم‌ترین کارهای شیطان است.

خارج از دایره فردی، اعمال شیطان و سناریویی که دارد، فراتر و بزرگتر از این حرف‎ها است. شیطان یا شیاطینی که از انجام هیچ جنایتی ترس و واهمه‌ای ندارد، خانه‌ها را به‌آتش می‌کشند، کودکان و زنان را تیرباران می‌کنند، مساجد و مکاتب و شفاخانه‌ها را بمباران می‌نمایند و هزاران جنایت دیگر که امروز همه آنرا می‌بینند.

  • شیطان در سرزمین اسلام

یکی از سناریوهایی که در لانه شیطان (کاخ‌سفید) طرح شد، بحث اشغال سرزمین مقدس فلسطین بود که یهودیان را از سراسر دنیا جمع‌آوری و اشغالی را رقم زدند که بدترین نوع جنایت را در اندرونی خود داشت. مظلوم‌نمایی رژیم اسرائیل و حمایت‌های امریکا و غرب از این رژیم سفاک، اندک زمانی تعدادی را فریب داد، ولی بعدها مشخص شد که اصل توطئه در کجا ریشه دارد.

شیطان در سرزمین مقدس قدس پا گذاشت تا با اشغال آن، رژیمی را قدرتمند بسازد که به‌عنوان یک رژیم مخرب در مقابل رقبای امریکا عمل کند. در جنایات 76 ساله امریکا و اسرائیل، میلیون‌ها فلسطینی جان باختند، آواره و یا زندانی شدند و با فجیع‌ترین شکنجه‌های شیطانی، مورد شکنجه قرار گرفتند.

امریکا آشکارا از رژیم اسرائیل حمایت کرده و گروه مقاومت «حماس» را یک گروه تروریستی می‌خواند، در حالیکه دنیا می‌داند، حماس به جایی تجاوز نکرده، بلکه این صهیونیست‌ها بوده که به سرزمین آنها آمده و بخشی‌های از آنرا اشغال کرده‌اند.

حماس یا هر گروه مقاومت دیگر در فلسطین از خاک و شرف خود دفاع می‌کنند، ولی در مقابل امریکا از وحشی‌گری و جنایات رژیم اسرائیل حمایت می‌کند که در هفت ماه گذشته این بمب‌های امریکا بود که بر سر مردم مظلوم فلسطین می‌بارید.

هر باری این امریکا بود که قطعنامه‌ای طرح آتش‌بس در غزه را وتو می‌کرد و از کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط اسرائیل حمایت می‌کند. همین چند روز قبل بود که با وجود جان باختن بیش از 32 هزار تن فلسطینی در نتیجه بمباران رژیم اسرائیل، ولی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده تلاشی برای تعیین محدودیت برای اسرائیل ندارد. حالا تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل (هرچند که مجمل هم نیست).

شیطان
این سناریوی شیطان است: امریکا آشکارا از جنایات رژیم صهیونیستی حمایت می کند
  • رویکرد امنیتی و اقتصادی شیطان

شیاطین کاخ‌سفید یا غربی‌ها در چند دهه گذشته دو هدف را دنبال کرده‌اند. اول اینکه امریکا تلاش داشته تا قلمرو نفوذ خود را گسترش دهد و از کشورهای مختلفی در این زمینه استفاده ابزاری کرده و امنیت کشورهای تعیین شده هدف را برهم زد. در کنار آن دوم هدف شیطان، دزدی و غارت معادن زیرزمینی آن کشورها بوده تا بهره اقتصادی از نوع سیاه آن ببرد.

نمونه آن کشور ما افغانستان بود که از سال 2001 تا 2021 تحت اشغال امریکا و ناتو قرار داشت. کاخ‌سفید در این جغرافیا همانطور که گفته شد، نخست می‌خواست با ناامن نگهداشتن آن، از تروریستان به‌عنوان نیروهای نیابتی خود علیه رقبای منطقه‌ای خود استفاده کند و هم از آنجایی که افغانستان از لحاظ منابع زیرزمینی، ثروتمندترین کشور در جهان است، در فضای ناامنی که به‌وجود آورده بود، معادن آنرا تاراج کند که همین‌طور هم شد.

به‌همین گونه کشورهایی افریقایی که بزرگترین معادن الماس جهان را دارند، ولی لقب فقیرترین کشورهای جهان را دارند، در نتیجه توطئه شیطان بوده که اوضاع اقتصاد و امنیتی آنرا مطابق با میل خود به‌شدت بی‌ثبات نگهدارد تا خود بتواند به این معادن دست پیدا کند.

در نتیجه اینکه…

سناریوی شیطان هرچند که شیطانی و خطرناک است، ولی می‌شود مقابل آن ایستاد. می‌شود از کشتار و نسل‌کشی مردم فلسطین توسط رژیم اسرائیل با حمایت امریکا جلوگیری کرد و در نهایت می‌توان از دخالت‌های امریکا در امورات منطقه‌ای و جهانی کشورها جلوگیری نمود.

شیطان سناریو چیده تا بهترین جنایتکار تاریخ زیر پوشش حقوق بشر باشد، ولی چنین نشد و در جنگ فلسطین، این موضوع به‌خوبی ثابت شده است. امریکا علیه بشر در کنار رژیم اسرائیل ایستاده و تسلیحات نظامی و بمب می‌دهد تا رژیم یادشده بیشتر از این بر سر مردم مظلوم فلسطین بمب رها کند. کافیست کشورهای اسلامی از حالت انفعال و سکوت به عملگرایی رفته و در برابر این همه شرارت امریکا و اسرایئل ایستادگی کنند.

حمایت از فلسطین، اهمیت و ماهیت حیاتی برای این کشورها دارد، زیرا امروز که گروه‌های تروریستی فعال در خاک پاکستان توسط امریکا حمایت می‌شود، سناریویی پشت آن چیده شده تا منطقه را به‌آشوب بکشند. این‌ها همه اتحاد می‌خواهند، تا نابود شوند و امریکا دیگر نتواند اهداف شوم خود را در منطقه و جهان پیاده کند.

حملات تروریستی در افغانستان، روسیه و ایران که گروه تروریستی داعش مسئولیت آنها را بر عهده گرفت، هشداری است به منطقه که باید در برابر آن ایست.

شیطان
شیطان سناریو چیده تا بزرگترین جنایتکار تاریخ بشریت باشد

سید الیاس احمدی

 

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=5480

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات