جستجو
Close this search box.

تحریم اسرائیل: جهانیان با اسرائیل و آمریکا همان می­ کنند که آنها با جهانیان کردند

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

تحریم اسرائیل

آمریکا سالهاست که رقیبان و دشمنانش را تحریم می ­کند. تحریم ­های آمریکا تنها به رقیبان و دشمنان خودش ختم نمی ­شود، بلکه قدرت ها، دولت­ها، افراد و شرکت­ها و مجموعه­ های که از جمله رقیبان و دشمنان متحدان آمریکا محسوب می­ گردد نیز بارها تحریم گردیده است و این سیاست غیر انسانی همچنان ادامه دارد.

سیاست تحریم آمریکا که سالهاست منجر به آشفتگی­ ها و صدمات مالی و جانی بی شمار به کشورها و ملت­ ها گردیده است، این بار از سوی جامعه­ ی جهانی به ویژه ملل خاورمیانه، علیه شرکت­ ها، محصولات و کالاهای آمریکایی ـ اسرائیلی به کار گرفته شده اند. به عبارت بهتر می توان گفت که جهان در حال حاضر همان کاری با آمریکا و اسرائیل می­ کند که آنها سال ها با جهان کردند.

اشغالگری، آپارتاید، استعمار، جنایات جنگی، جنایت علیه بشریت و نسل کشی اسرائیل جهانی شده است و به غیر از دولت های غربی که چشمانشان را بسته اند، بقیه­ ی جهان همه آنها را می بینند و به همین دلیل از هر امکانی جهت متوقف کردن رژیم کودک کش استفاده می نمایند.

تحریم کالاها، شرکت­ها و محصولات که متعلق به رژیم صهیونیسم است، یکی از اهداف جنبش تحریم اسرائیل (BDS) اند که در طول تجاوز رژیم کودک کش به غزه ادامه داشته و انتظار می ­رود که صدمات قابل توجهی به اقتصاد و پایه های مالی رژیم غاصب وارد کرده باشد. از این­رو در این نوشته تلاش بر این است تا آنچه که آمریکا و اسرائیل با جهان و اکنون جهان با آنها می­ کنند، مورد تحلیل و بررسی قرار داده شود.

  • آمریکا و اسرائیل با جهانیان چه کردند؟

از زمانی که آمریکا توانست به عنوان یک ابر قدرت در صحنه­ ی جهان ظهور پیدا کند، سیاست مداران کاخ سفید روز به روز یاغی شدند. جنگ ها و اقداماتی خطرناکی را در کشورهای دور و نزدیک به راه انداختند و میلیون­ها انسان را کشتند و آواره کردند و سرزمین ­های متعددی را نابود و ویران نمودند.

آمریکا در کنار اقدامات غیر انسانی فوق الذکر، تحریم و سرکوب دولت­ ها را از شرق و غرب نیز روی دست گرفتند و نان بسیاری از ملت­ها را به خون تبدیل نمودند. آمریکا از دهه ­ی 90 به این طرف تا اکنون با هیچ کشوری معامله­ ی خوبی نداشته است. از آن طرف اسرائیل به دلیل اینکه منفور منطقه و خاورمیانه اند، مادام در حال شیطنت، شرارت و جنایت در فلسطین بوده است.

جنایت ­های وحشتناک اسرائیل در غزه و فلسطین، وجدان­ های ملت­ های بیدار را آزرده اند و طی سالیان متمادی، بسیاری از افراد و حتی دولت ها تلاش کردند تا اسرائیل را رام کند و این موجود وحشی اهلی شود. اما نکبت جاری توسط اسرائیل بر علیه مردم غزه و فلسطین طی چند ماه اخیر، همه­ ی طرف­ها را ناامید کرده اند و اعتقاد راسخ در بین تمام ملل خاورمیانه به وجود آمده اند که رژیم کودک کش صهیونیسم، اهلی و رام نمی ­شود.

تحریم اسرائیل
امریکا و اسرائیل هر چه خواستند با جهانیان کردند و حالا تحریم اسرائیل پاسخ خوبی از سوی جهانیان است
  • جهانیان با آمریکا و اسرائیل چه می­کنند؟ تحریم اسرائیل

سیاست تحریم آمریکا در قبال جهانیان با آنکه صدمات مالی و جانی بی شماری به ملت­ها و دولت­ها وارد کرده است، اما اکنون دولت­ ها و ملت ­های مورد تحریم، با مقاومت جانانه بر این سیاست کثیف و شیطانی پیروز شده اند و به نظر می ­رسد که نوبت به جهانیان رسیده تا رهبران یاغی کاخ سفید را رام کنند و در کنار آن برای همیشه به رژیم کودک کش اسرائیل لگام بزند و این وحشی را اهلی کند.

فهرست بزرگی از شرکت­های حامی رژیم صهیونیستی که در حال حاضر مورد تحریم کشورها و ملت­ های جهان واقع شده اند، شامل مواد مختلف غذایی، آشامیدنی، شویندگی، لوازم آرایشی و صحی، سافت ویرها، هارد ویرها، قطعات الکترونیکی کمپیوتری و موترهای هوندای کره جنوبی و غیره اند.

تحریم شرکت های حامی رژیم کودک کش اسرائیل در خاورمیانه و در واقع تحریم اسرائیل، تا اکنون صدمات مالی و اقتصادی قابل توجهی به اعتبار این شرکت­ ها وارد کرده است و انتظار می­ رود که این تحریم ­ها بتواند در مرور زمان، رژیم کودک کش را از پا در آورد و جلوی بزرگترین جلاد و قاتل بشریت و کودکان را بگیرند.

تحریم اسرائیل
تحریم اسرائیل و شرکت های تجاری حامی اسرائیل قطعا به اسرائیل ضربه وارد خواهد کرد

نکته­ ی قابل توجه در واکنش جهانیان به آمریکا و شرکت­ های حامی اسرائیل، اینست که در حال حاضر نه تنها دولت­ ها، بلکه ملت ­ها در قبال آنها قد علم کرده است. هرچند دولت های متعددی نیز روش و منش آمریکا را جهت تنبیه و اهلی کردن رژیم صهیونیسم در پیش گرفته اند، اما در هر حال اکنون ملت­ هاست که کافی ­شاپ­ ها، رستوران­ ها و دیگر محصولات شرکت­های اسرائیل را تحریم کرده اند و تحریم اسرائیل در حال تبدیل شدن به ترندی جهامی است.

چنانچه در ترکیه و دیگر کشورها، این ملت­هاست که از وحشی ­گری اسرائیل در قبال مردم بی پناه غزه به خروش آمده اند و شعبه­ های مک دونالد و محصولات دیگر شرکت­ های حامی رژیم کودکش را تحریم کرده اند. در افغانستان با آنکه کالاهای شرکت­ های حامی رژیم صهیونیسم جایگاهی ندارد، ولی مردم با تمام انرژی در پی حمایت از فلسطین اند و حتی منتظر فرصت اند تا در قبال رژیم وحشی اسرائیل، مستقیما در جنگ شرکت کنند.

بر همین مبنا طالبان نیز در این راستا مطابق خواسته­ های مردم حرکت کرده اند و پیوسته خواستار تحریم و تعذیب رژیم کودک کش از سوی جهانیان شده اند. باتوجه به آنچه که گفته شد، اینک می توان گفت که جهانیان عزم راسخ دارند تا آنچه را که سالیان سال آمریکا در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان انجام داده اند و رژیم صهیونیسم در حال حاضر علیه مردم غزه انجام می ­دهند، در قبال آنها انجام دهند و طعم تلخ تحریم و زهر نابودی و ویرانی را به کام آمریکا و اسرائیل بریزانند.

به دلیل اینکه حرکت کنونی تحریم اسرائیل از سوی ملت­ها شکل گرفته اند و جوامع به صورت خودجوش علیه آمریکا و اسرائیل بر آمده اند، بدون تردید، این حرکت پیروز میدان خواهد بود.

تحریم اسرائیل
اقدام تحریم اسرائیل از سوی جهانیان، پیروز خواهد شد

عایشه ببرک خیل

لینک کوتاه:​ https://tahlilroz.com/?p=4951

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات